www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Debaraua Muzicală - Primește și Dă Altceva În Loc


AddRien
 Share

Recommended Posts

1. Acordor cromatic, set bridge + cordar Hora Savoy ................... Cryptopsy

 

2. Gigbag Fender ........................................................................ TheZKD

 

3. Chei bass, sursă 9V şi cablu MIDI ............................................ un chitarist

 

4. Cheiţe chitară pt reverse head sau left hand ........................... EugenRo2001

 

5. Punte stratocaster ........................................................eduard.alexandru

 

6. Pickguard Hora ( cu tot cu doze, switch-uri şi mufă ) ................ Septi

 

 

 

 

Notă : Regulamentul se află aici , iar topicul de sugestii şi reclamaţii aici .

post-12031-0-50746100-1383671145_thumb.jpg

Edited by eduard.alexandru
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Avatar2100, ti-as primi bucuros chitara daca esti dispus sa o trimiti prin curier. Cunosc cativa copii care ar fi bucurosi de ea. De doua veri incoace am tinut cursuri gratuite pentru copii in cadrul unui proiect numit in 2012 ”Primii mei pasi in lumea artei” si apoi in 2013 ”Micii artisti nemteni”. Unii din copii au venit la curs cu chitare imprumutate, iar altii cu chitare uitate de mult in pod de parintii lor, Si unora chiar le-ar prinde bine o chitara pe care sa poata canta mai departe, intrucat nu toti au posibilitatea sa-si cumpere. Noi le-am oferit si transporul, cei mai multi fiind din mediul rural. Si chiar sunt copii talentati. Am mai primit mai demult in urma unui apel pe forum, o elctrica de la Keops. Acea electrica a ajuns la un baiat care a fost din 2012 la noi, si el la randul sau si-a donat prima lui chitara.

 

 

Aici sunt ceva detalii si imagini de la cele doua proiecte:

http://lumeaartei.cantecsfant.ro/

http://scoaladevara.propiatra.ro/

Edited by Alex Oancea
Link to comment
Share on other sites

Pedala in cauza e o clona OKKO.

In regulamentul Debaralei.. se specifica clar ca obiectul donat trebuie sa fie functional. Klaro.

Daca totusi se considera ca pedala ce o donez se incadreaza in limite acceptabile( nu functioneaza din pacate), pedala poate sa-si gaseasca un utilizator.

Legat de starea ei, necesita lipirea ornamentului, montarea butoanelor de potentiometru(exista),

dar in prealabil repararea ei.

Ptr. a nu fi acuzat ca fac reclama cuiva, potentialului utilizator ii pot recomanda, la cerere, un electronist desavarsit din Bucuresti.

Deoarece pedala nu e chiar "de lepadat", e noua, mai precis nefolosita,(a functionat scurt timp doar ca test), conf. regulamentului, solicit ulterior alt obiect la schimb.

post-10168-0-54708700-1386332514_thumb.jpg

post-10168-0-89438800-1386332522_thumb.jpg

post-10168-0-91844600-1386332532_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

...lipseste cordarul, deci cineva ar trebui sa mestereasca un pic la ea.

 

:) Cum e aia : "Croitorul n-are haine !" ...

 

Hai, bre Augustine, pune matale un super-cordar acolo, marca avatar2100 şi-ai un like anticipat de la mine, cel puţin... Nu de alta, da' sa fie funcţională [ conf pct.2 din Regulament ], vorba colegului de la postul anterior mie...

 

Ştiu că calu' de dar nu se caută la dinţi, da' dacă-i bal ... ;)

 

:respect:

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Donez cu capodastru asemanator cu cel din poza. Nu e mare lucru de capul lui, nu e 'de firma', insa e nefolosit si poate ajuta pe cineva. Nu ma intereseaza nimic in schimb, doar beneficiarul sa-si plateasca transportul prin posta (curierul presupun ca depaseste valoarea lui).

Daca e vreun caz social, platesc eu si transportul.

 

capodastru-dunlop-14-cd.jpg

Voi reveni si cu niste poze reale.

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Donez cu capodastru asemanator cu cel din poza. Nu e mare lucru de capul lui, nu e 'de firma', insa e nefolosit si poate ajuta pe cineva. Nu ma intereseaza nimic in schimb, doar beneficiarul sa-si plateasca transportul prin posta (curierul presupun ca depaseste valoarea lui).

Daca e vreun caz social, platesc eu si transportul.

 

capodastru-dunlop-14-cd.jpg

Voi reveni si cu niste poze reale.

 

Capodastrul a fost trimis catre costin517, primul si singurul care l-a dorit :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cautand in fundul pamantului (intr-o debara) am gasit o cutie cu ce se vede in pozele de mai jos, respectiv niste chestii de acum 100 de ani de cand eram eu un mare electronist in viata. Sunt lucruri care mie nu-mi mai trebuie si pe care intentionam sa le arunc dar m-am gandit ca poate unui minitechnicus i-ar putea folosi asa ca le donez bucuros cu conditia ridicarii personale din Ploiesti sau a platii transportului.

 

Oferta e totul sau nimic, nu ma puteti sa trimit cate un maruntis in fiecare colt al tarii. Data limita e 16 aprilie 2014 (o saptamana incepand de azi), daca nu intereseaza pe nimeni pana atunci se vor arunca.

 

Daca prin absurd vor exista mai multi doritori, nu stiu cum se va proceda... skandenberg sau ceva concursuri de tras cu arcul :)

 

post-9969-0-48843200-1397045242_thumb.jpgpost-9969-0-96446500-1397045247_thumb.jpgpost-9969-0-55094800-1397045252_thumb.jpgpost-9969-0-92707300-1397045256_thumb.jpgpost-9969-0-28696900-1397045262_thumb.jpg

 

Stay tuned! Urmeaza cutia numarul doi! :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Cosu changed the title to Debaraua Muzicală - Primește și Dă Altceva În Loc

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.