www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cabinet 4X12


Guest AlinGherghe
 Share

Recommended Posts

Cam mic bugetul pentru un cabinet care sa se potriveasca la headul tau.In orice caz iti trebuie obligat un cabinet de minim 120 W .In cazul in care vrei sa canti si in spatii mici ,la volume mai mici ai nevoie si de un atenuator de putere, pentru ca la amplificatoarele de putere mare, forta ,claritatea si frumusetea sunetului apar dupa cel putin 50 de wati.In caz contrar sunetul obtinut este fara stralucire ,fara contur ,difuz etc.Cabinetul ti-l alegi si in functie de ceea ce canti .Poti opta pentru cabinete cu celestion greenback sau cu celestion V30,sau alte difuzoare.Fiecare tip de difuzor va da sunetului o alta nuanta muzicala .Foarte multi utilizeaza cabinete cu combinatii de difuzoare de ex ;celestion greenback cu celestion V30, sau alte combinatii.Cauta pe Youtube tutoriale despre cabinete .Vei gasii destule .In orice caz subiectul este de studiat.Eu personal mi-am cumparat mai multe cabinete , nu m-am hotarat la unul anume, imi plac toate .Toate cele bune .Mihai Nastase

Link to comment
Share on other sites

Au la Senia cabinet 2x12 tot Bugera la un pret rezonabil. Poti incerca tot de la Senia, cabinet 4x12 Kustom. Ambele se incadreaza in pretul tau si au suficient wattage pentru ce head ai tu. Avand in vedere ca vei da comanda peste 500 lei, parca au transport gratuit in cazul asta, nu mai stiu, intra la ei pe site. Desi sa stii ca nu sunt cine stie ce difuzoarele din ele, totusi e un start bun.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.