www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ecranare Chitara


Tocken
 Share

Recommended Posts

Cautam o folie de curpu pentru ecranare si am ajuns in aceasta sectiune.

 

Exista chit la soundcreation. Probabil nu doar la ei .

 

https://www.soundcreation.ro/diverse-piese-de-chitara-cid589_3467/g%C3%B6ldo-profi-shielding-set-id21167.html 

Link to comment
Share on other sites

Cred ca e bine sa faca asta cineva care se pricepe la asa ceva.

Un tutorial pe youtube nu aduce know how si indemanare.

 

Always mergeti la cineva care se pricepe si la lipit firele si la set up ... da... eu asa fac. sunt pe forum baieti foarte priceputi.

Link to comment
Share on other sites

...si uite asa stau si ma intreb de ce onor producatorii nu fac ecranarea asta direct din fabrica? ar bubui contabilitatea si ar creste astronomic pretul chitarelor?

 

De unde stii, ca unii nu fac? :)

Carvin stock spre exemplu, are(apropo, unii folosesc si shielding paint...si nu vezi nimic daca nu stii cum arata o cavitate cu asa paint):

 

before.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

...si uite asa stau si ma intreb de ce onor producatorii nu fac ecranarea asta direct din fabrica? ar bubui contabilitatea si ar creste astronomic pretul chitarelor?

 

RAN-ul meu este ecranat din fabrica cu folie de cupru.

Carvin face la fel, poza lui Razvan este de la un Carvin din dotarea personala (cred). Ce mai este interesant la Carvin, pun niste insertii de metal la gaurile din spate, asa poti scoate de x ori suruburile fara sa strici gaura (la lemn direct gaura in timp se largeste si nu mai prinde surubul).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.