www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Deaf Feat. Mike_Kidlazy - Funeral


mike_KidLazy
 Share

Recommended Posts

Acum ceva vreme userul Deaf a postat urmatoarea melodie:

 

 

Dupa care mi-am bagat eu nasul :), si am venit cu niste idei de toba (si putin pian) pentru track. Dupa vreo 8 versiuni de tobe am cazut in sfarsit de acord asupra melodiei, iar in stadiul actual, piesa suna asa:

 

 

Inca nu e terminata, mai avem de adaugat chitara bass si o a doua chitara, insa ne-am gandit sa o "scoatem la lumina" asa cum e, si sa updatam pe parcurs.

 

Daca aveti pareri, laude, critici etc., asteptam cu interes :).

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Multumim! Bass-ul deocamdata stagneaza, eu incerc posibilitati de second guitar si atunci vedem si cu bass-ul cum va fi, deci din pacate mai dureaza pana va iesi varianta finala. In varianta de mai sus, la chitara este, evident, Deaf :D. Eu momentan pana mai departe de al doilea riff nu sunt in stare sa trec :lol:.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Lasa, mai bine mai tarziu decat niciodata :).

 

Mana las.o acolo, ca ai nevoie de ea, sunt convinsa ca o sa rupi si tu intr.o buna zi pe "Master Of Puppets". Daca mie imi iese usor.usor "Funeral", tie de ce sa nu.ti iasa?

 

Am sa postez si eu tot aici (daca e de acord si Deaf) progresul meu de pana acum la "Funeral".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.