www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Jimi Hendrix Backplate For Strat


TheZKD
 Share

Recommended Posts

Poate unii stit am facut pentru unii useri de pe forum diverse hardware de chitara de la butoni , backpalteuri la altele mai complicate . Din cauza ca nu am mai avut timp nu am mai luat comenzi dar mi-a facut colegul o surpriza si m-am gandit sa va arat acest superb backpalte de ziua mea :)

 

post-18913-0-09516500-1356295094_thumb.jpg

post-18913-0-90087400-1356295113_thumb.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Nu am inteles nimic din ce ai scris, dar NECK plate-ul arata superb.

 

My bad , am postat de pe telefon topicul si nu prea vedeam ce scriu pe tastatura extrem de mica + ca in bucuria mea nu prea am examinat logica postului ... Mersi de apreciere :)

Edited by TheZKD
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cat ar costa o personalizarea din asta ?

Tu le faci ?

 

Eu si un coleg ( mai mult el , are firma si 4 CNC-uri , lucreaza cu metale ) . M-am gandit ca o sa se puna aceasta intrebare :) . Am facut chestii pe un alt topic , dar ne-am lasat . 1 bucata nu am face si daca am face ar costa mult din diverse motive pe care nu am chef sa le discut azi , cert este ca nu ar fi rentabil nici pentru cumparator nici pentru el/eu . Daca la neckplateuri , backplateuri este cu adevarat interesat cineva de minim 30-40 de bucati putem discuta . Pret : depinde de complexitate , timp de programare etc. Se poate si de exemplu relieful unui portret pe baza unei fotografii ( s-a mai facut ) dar acolo ar costa mult in special timpul de programare .

 

P.S : acest neckplate este din duraluminiu , care dupa ce a fost scos di masina a fost dat pana la cele mai fine tipuri de smirghel cu apa , este aproape ca si oglinda , am facut si butoane trus rod covere etc. pentru asa ceva mi se pare cel mai bun material

Edited by TheZKD
Link to comment
Share on other sites

Arată bine. Chiar foarte bine. Păcat de preţuri şi toate celelalte, că aş comanda şi eu unul :) Cu 30-40 chiar nu cred că am ce să fac :)

 

Poti sa le vinzi la suprapret , la dublu din partea mea aici pe RGC . I don't care . Fa umpic de research pe net sa vezi preturile la asa ceva si daca esti interesat cu adevarat iti spun oferte .

Edited by TheZKD
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.