www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Nota Cauta Vocal (Cluj)


vdanciu
 Share

Recommended Posts

Caseta tehnica NotA:

 

Stil: rock alternativ/rock clasic/blues/etc

Cantam din: februarie 2010

Media de varsta: 36

Locatie: Cluj

Sala de repetitie: proprie

Repetitii: o data pe saptamana (3 ore)

 

Revenim cu anuntul de acum 2 ani (am actualizat in consecinta media de varsta). NotA e o formatie de amatori, fiecare din noi avand un job gen "9 to 5" cu ambitii in consecinta: nu ne propunem sa facem bani din muzica ci doar sa cantam ce ne place. Acum suntem in tranzitie de la cover band la o trupa care incearca sa incorporeze cat mai mult material original cu scopul ca intr-o buna zi sa nu mai cantam cover-uri aproape deloc (nu ca ar fi ceva rau in a canta cover-uri dar am facut asta, incercam acum altceva). Pina acum am cantat prin cluburi si la Septemberfest (2011 si 2012) si intentionam sa marim usor numarul de cantari pe care le facem intr-un an.

 

Alte informatii despre noi: facebook.com/notaband.

 

Cautam o persoana care sa se afle cam in aceasi etapa a vietii cu noi si care sa isi doreasca cam acelasi lucru de la o formatie. Asta inseamna ca vom prefera persoanele care au un job si nu doresc sa faca muzica pentru bani, ci doar din placere.

 

Deci, daca ai chef de cantat si vrei sa-ti extinzi audienta de la vecinii impresionati de prestatia ta la un microfon marca Kludi, sau dimpotriva te-ai saturat sa tot canti pe stadioane arhipline, noi te poftim a trimite un demo pe adresa de email: nota.cluj@gmail.com. Demo-ul poate fi orice fel de inregistrare de la una facuta in studio pina la una facuta cu telefonul. Odata cu demo-ul, am prefera sa ne spui cateva cuvinte despre tine: cu ce te ocupi, ce genuri muzicale preferi.

 

Sarbautori fericite si La Multi Ani!

 

NotA

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 7 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.