www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Anemic Disco.


CernoBill
 Share

Recommended Posts

Din ce curent vreti sa faceti parte? Inregistrarea Lo-fi este facuta intentionat? Eu as spune ca treaba suna a ceva combinatie Indie de post-punk cu post-britpop.

Nu imi place genul (desi am auzit unele chestii pe tipicul asta care m-au dat gata) dar daca asa ati vrut sa iasa ati reusit. Daca ati vrut altceva atunci trebuie sa mai lucrati mult la mix si sa schimbati sculele cu care ati tras chitara si vocile (ma refer la interfete, preamp-uri si/sau microfoane).

Edited by serby
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

n-avem idee din ce curent facem parte. probabil mediteraneean, cu influente temperate.

 

serios vorbind...ca sound, am incercat sa obtinem, intr-adevar, ceva mai lo-fi, mai murdar, ca sa zic asa. suntem un pic plictisiti de toate trupele de rock "alternativ" din Romania, care, in cautarea unui sound cat mai "frumos", cat mai "perfect", cat mai "ca afara", incearca sa faca din rahat bici si ajung la un rezultat oarecum lipsit de substanta, destul de "sec", si chiar overproduced, in unele cazuri.

 

ne-ar interesa destul de mult sa stim daca mix-ul are totusi sens, are coeziune. sound-ul poate fi sau nu pe gustul unora, ca si genul abordat, de altfel :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.