www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Photo
Vând

Hge Contraptions - Pedale Chitara Handmade / Modari Pedale / Cablaj Chitare / Setup / Reparatii Ampuri

• Please log in to reply
252 replies to this topic

#1 Razvan S.

Razvan S.

HGE Contraptions (Pedals/Repairs/Mods)

• Power Moderator
  • 3335 posts
  • Interests:Electronics, Pedal repairs, Amp repairs, Gear modding, Guitar, Sound, Tone.
  • Nume:Razvan

Posted 10 December 2012 - 11:40 AM

Pret: 0 RON
Nu accept schimburi

Facebook Page si Blog!!

https://www.facebook...gecontraptions 

http://hgecontraptions.blogspot.ro/

Fac pedale handmade/DIY , fara vopsit, raw aluminium look , no battery!

Pot face de asemenea efecte legate gen 2 in 1, fiecare cu dpdt toggle(sau 3pdt footswitch) intre ele sa fie on off pe circuitul general,etc.

Contact PM pentru detalii!

Pot clona orice de pe tagboardeffects(proiectele marcate verified)

Sunt  943!! de proiecte verified pe acest blog :)

Aveti de unde alege:

Type

Acoustic (1) Amp (6) Amp Emulation (30) Autowah (9) Bass (41) Blend (7) Booster (126) Buffer (15) Charge pump (22) Chorus (11) Components (3) Compressor (27) Delay (21) Distortion (214) EQ (14) Filter (34) Fuzz (303) Gate (4) Guide (7) Looper (1) Misc (5) Mixer (7) Modification (1) Modulation (7) Noise (25) Notification (11) Octave (37) Other (4) Overdrive (323) Phaser (16) Pitch (3) Pre-amp (18) Reverb (11) Robot (1) Splitter (6) Swell (2) Tremolo (24) Utility (23) Vibe (8) Vibrato (6) Wah (15)

Popular Brands
Ampeg (1) Arion (2) Barber (7) BBE (6) BJF/MP (26) Black Arts (8) Blackout Effectors (3) Boss (14) Buzztone (2) BYOC (4) Carl Martin (4) Catalinbread (16) Colorsound (10) Cornish (3) DAM (20) Dan Armstrong (6) Danelectro (6) Death By Audio (10) Demeter (4) Devi Ever (12) DOD (17) Dunlop (4) Durham (1) EarthQuaker Devices (14) Electro Harmonix (37) Emma (2) Fender (1) Frantone (4) Fulltone (10) Fuzzhugger (4) Gretsch (2) Guild (1) Guyatone (1) HAO (5) HBE (1) Ibanez (32) Idiotbox (1) Jen (4) JHS (4) Keeley (8) Kent (1) Klon (8) Landgraff (5) Lovepedal (18) Madbean (31) Maestro (6) Marshall (7) Maxon (8) Menatone (7) MI Audio (6) Mid-Fi Electronics (4) Morley (2) Mosrite (1) Musitronics (3) MXR (21) Nobels (2) OKKO (2) Palmer (1) Peavey (1) PJP (6) ProCo (2) Red Witch (1) Rocktek (1) Roger Mayer (10) Rothwell (2) Runoffgroove (25) Schaller (2) Selmer (1) Skreddy (11) SubDecay (2) Tech21 (1) Univox (4) Voodoo Lab (3) Vox (5) Walco (1) Wampler (11) Way Huge (5) Xotic (5) Yerasov (3) ZVex (20)

#2 Razvan S.

Razvan S.

• Power Moderator
  • 3335 posts
  • Interests:Electronics, Pedal repairs, Amp repairs, Gear modding, Guitar, Sound, Tone.

Posted 11 December 2012 - 10:00 AM

In lucru acum un booster modificat cu 3 way switch cu 3 valori pe condensatorul de intrare, si 2 way cu 2 valori pe condensatorul de iesire.

Pot extern pentru rezistentele de la emitatorului si colectorului tranzistorului.

Un 2 in 1 overdrive cu ts808 si od1 cu tot felu de clipping switches si altele.

Pending pentru la anul ZVex Wooly Mammoth si Fuzz Factory in one.

Inca astept requesturi,pe pm va rog ca le vad mai bine

#3 Razvan S.

Razvan S.

• Power Moderator
  • 3335 posts

Posted 13 December 2012 - 06:14 PM

Un lpb-1 mai util decat unul stock, este in drum spre proprietar.

Up daca mai doreste cineva boostere, fuzz, etc. 

#4 cotrusvlad

cotrusvlad
  • Interests:music, cars, gear, cycling
  • Nume:Cotruș Vlad
  • Trupa:Urma, Amalia Gaita

Posted 22 December 2012 - 01:00 PM

Am achizitionat si eu un booster (copie mxr micro amp) de la Razvan in vara si sunt foarte multumit. Apelati cu incredere, e un domn.

It's a SQUIER not a squire!!!  

#5 baltazar181

baltazar181
  • Nume:Lacziko Laszlo
  • Trupa:Wrong Way

Posted 23 December 2012 - 11:12 AM

Acuma-s 2 saptamani mi-a sosit boosterul de la Razvan cel rosu. Sant foarte multumit are un sound perfect apelati cu incredere! Pret foarte bun calitate foarte buna. User foarte serios. Recomand la toti!!

#6 Victor

Victor
  • Interests:psihologie
  • Nume:Victor Chitic

Posted 24 December 2012 - 12:47 AM

Am luat de la Razvan anul trecut 2 pedale, un OD/dist 4 in 1, cu tonuri excelente, si un booster 3 in 1 pe lampa. Distorsul l-am vandut ca nu mai aveam nevoie de el, dar boosterul l-am pastrat. Vreau sa va zic ca e nemaipomenit. Aveam la vremea aia un Marshall solid -state. Va jur ca cu boosterul asta pe lampa era ca si cum aveam alt amp, mult mai cald si mai dinamic. Daca am timp poate o sa fc si un demo intr-o zi. De boosterul ala probbail ca nu ma voi desparti foarte curand biggrin.png.
Razvan e baiat foarte serios! Razvane daca iti faci rost de cutii poate mai dau o comanda wink.png
Multa bafta !

"Sunt doua lucruri infinite pe lume: prostia si universul. Despre al doilea inca ma intreb..." Albert Einstein

#7 Razvan S.

Razvan S.

• Power Moderator
  • 3335 posts

Posted 26 December 2012 - 01:51 PM

Modez si pedale, fac modificari, reparatii la unele(depinde).

#8 Octavian

Octavian
  • Nume:Cristian Octavian
  • Trupa:Studiez

Posted 28 December 2012 - 06:10 PM

Salutare
Am luat si eu de la Razvan o pedala la inceputul lui 2012, iar de cand e in pedalboard nu o mai opresc decat cand opresc si amp-ul.
Este vorba despre aceasta:
DSC_0081.jpg

Sunt foarte multumit de ceea ce a realizat Ravan si se pliaza exact pe ceea ce am eu nevoie...
Aici http://forums.rgc.ro...8-dod-250-grey/ este o descriere exacta a od-ului.
Nu voi ezita sa apelez la Razvan in cazul in care voi avea nevoie de orice pedala... iar in ceea ce priveste seriozitatea, recomand cu incredere - ajunge sa va uitati (ne uitam) la feedback-ul userului...

#9 Razvan S.

Razvan S.

• Power Moderator
  • 3335 posts

Posted 08 January 2013 - 09:44 PM

Deci, in curand am sa onorez comenzile, pe masura ce am all the right stuff. Mai putin, nu e dupa mine smile.png

E vorba de niste piese ce mai trebuie sa imi vina si baieti, veti avea ,,one by one '' laugh.png pedalele

Cam astea le am acum pending, si incet le voi face pe toate, cu cutii si tot!
O sa fiu ocupat oricum cu a lot of work, everyday dar si niste teste ce trebuie sa le dau luna asta dar... se fac toate biggrin.png eventually

1. ts8
2. ts8+od1 in aceiasi cutie
3. fuzz factory+wooly mammoth in aceiasi cutie )
4. compressor
5. booster
6. Rat
s.a. inca incerte

MOMENTAN! Inchei aici buildurile, deci cei cu care am vorbit stiu.
Ba chiar SLOW MIGRATION & THE HUBA HUBA'S mi-a dat bani in avans pe card, foarte serios om, ca are increderea si sa astepte.

Daca mai doriti nu ezitati sa ma contactati pe PM ceilalti care doriti, propuneti efecte, sa dau din timp comenzi la componente.

Se pot face, si delay-uri gen Mad Professor Deep Blue delay, Rebote delay, sau delay cu TAP TEMPO!cu pt2399 digital, savoare analogica tongue.png

#10 Razvan S.

Razvan S.

• Power Moderator
  • 3335 posts

Posted 20 January 2013 - 08:06 PM

Un Fuzz 2 in 1

100_8504.JPG
100_8506.JPG

#11 Gelu Gribincea

Gelu Gribincea

Posted 23 January 2013 - 02:33 PM

Pt Bass ce ne poti oferi?

#12 Razvan S.

Razvan S.

• Power Moderator
  • 3335 posts

Posted 27 January 2013 - 07:54 PM

alt proiect gata, urmeaza sapt asta un big muff si dupa altele gen compresie keeley, vreo 2 OCD-uri, etc :)

100_8534.JPG 100_8535.JPG
100_8537.JPG

Attached Thumbnails

• 100_8540.JPG

#13 Razvan S.

Razvan S.

• Power Moderator
  • 3335 posts

Posted 29 January 2013 - 07:19 PM

Peste aprox 20-30 de zile pot face iar stuff (am dat comanda de parts), deci ,daca mai doreste cineva, od, compresie, boost, delay chiar, etc

Dati pm si discutam :)

niste interioare

2 in 1 fuzz
100_8515.JPG

russian green muff
100_8550.JPG

100_8545.JPG

#14 SLOW MIGRATION & THE HUBA HUBA'S

SLOW MIGRATION & THE HUBA HUBA'S
  • Interests:rocksteady, drone, noise, punk, crust, punkjazz, improvisation
  • Trupa:Nicaria Boschetaru

Posted 02 February 2013 - 06:13 PM

2 în 1 fuzz, adică Zvex Fuzz Factory şi Zvex Woolly Mammoth. :rcain:
Am primit efectul ieri seară. Mulţumesc frumos. :respect:
Acum trebuie să mă prind ce fac toate poturile pe care le are. :w00t:

"One chord is fine. Two chords is pushing it. Three chords and you're into jazz." - Lou Reed

Tune Low, Play Slow / Waiting for a sound check ...

:vader1:

#15 Razvan S.

Razvan S.

• Power Moderator
  • 3335 posts

Posted 08 February 2013 - 11:22 AM

Soon to be made, OCD, Keeley Compressor , 2in1 Krank Distortus Maximus + un fuzz, BB Preamp

:respect:

#16 Bright Tone

Bright Tone
  • Nume:Ciprian
  • Trupa:Puls

Posted 14 February 2013 - 05:43 PM

Am facut un test fuzz la Big Muffu sovtek care mi l-a facut Razvan adevaru ii ca ii o pedala comunista(in a good way) ii extraordinar de faina si foarte bogata in sound
las un clip cu o improvizatie asa mai shitty dupa o pauza de aproape 5 saptamani fara chitara pe On the turning away de la Pink Floyd nu stiu cat de bine o sa se inteleaga farmecul pedalei ca ii filmat cu telefonu...cel putin la mine in apartament suna suna fucking awsome se simte caldura stalinista:)) !!!
Numai bine!!!
Clipu cu testu!!!

#17 Bright Tone

Bright Tone

Posted 14 February 2013 - 06:13 PM

Si inca un test numa Muffu si Bad Monkey clean sound:

#18 boondak

boondak
  • Interests:blues , rock , muzici de bun simþ
  • Nume:bogdan danila
  • Trupa:prefix 990,dobo acoustic project, the boulevard

Posted 15 February 2013 - 11:29 AM

bine suna.
bravo Razvan pentru realizarea tehnica si Cipri pentru interpretare. sunt curios si dornic sa o testez si eu. Asa ca ...Cipri, te rog frumos... :rock:
http://profile.myspa...endid=316640294

http://prefix990.blogspot.com/

#19 Bright Tone

Bright Tone

Posted 15 February 2013 - 12:52 PM

mersi fain clar ca ne vedem sa o testezi...oricum suna foarte fain!!!

#20 cotrusvlad

cotrusvlad
  • Interests:music, cars, gear, cycling
  • Nume:Cotruș Vlad
  • Trupa:Urma, Amalia Gaita

Posted 18 February 2013 - 08:06 PM

Ia sa va arat poze cu boosterul facut de Razvan. Este cel argintiu de deasupra ds2-ului.
Intre timp, am mai apelat la el pentru niste reparatii la niste cabluri batute de soarta :blush: care le-a reparat foarte fain, iar la un patch cable mi-a inlocuit complet cablul.
L-am mai rugat sa imi construiasca un footswitch (cutiuta alba) pentru un boss ds2, ca sa comute intre cele doua moduri ale pedalei, iar pedala de wah a suferit o modare, suna foarte fain fata de cum era inainte, mult mai naturala, nu mai e asa seaca.

Nota 10! Multumesc Razvan!

Posted Image

Edited by vladu2215, 18 February 2013 - 08:16 PM.

It's a SQUIER not a squire!!!  

#21 Razvan S.

Razvan S.

• Power Moderator
  • 3335 posts

Posted 18 March 2013 - 07:14 PM

Cine mai doreste, cine mai pofteste...Dau iar comanda de some stuff respect.gif deci intr-o luna sau less, pot face iar complete.

ROOOOOOCKK!

(am mai terminat un OCD, modare FAB Echo, TS808 cu a lil boost mod, un Krank Distortus Maximus + Fuzz fara cutie la cererea unui client, Un 2 in 1 TS9+SD-1, etc)

102_8659.JPG 102_8665.JPG 102_8666.JPG

102_8668.JPG

102_8712.JPG

102_8727.JPG 102_8724.JPG

102_8751.JPG

Urmeaza probabil un OKKO Dominator,un Paul Cochrane OD, etc

#22 Bright Tone

Bright Tone

Posted 19 March 2013 - 06:29 PM

Inca o monstra cu Big Muffu Russian!!!

#23 Razvan S.

Razvan S.

• Power Moderator
  • 3335 posts

Posted 20 March 2013 - 07:18 PM

Acel 2 in 1 cu SD-1 si TS9

102_8757.JPG
102_8754.JPG
102_8758.JPG
102_8760.JPG

#24 Razvan S.

Razvan S.

• Power Moderator
  • 3335 posts

Posted 26 March 2013 - 06:49 PM

Momentan in lucru (din nou, pana se hotarasc si altii de pe lista), un TS9 si un OCD v3 pt un amic al altui user care a fost incantat de OCD-ul amicului sau :)

Urmeaza cand primesc the right parts sa fac si primul KLON Centaur, de care sunt personal curios ;)

Also, un boost pe lampa la 9V (da, dinala care...,,nu face nimic lampa'' dar de fapt face :) )

(si alte miscelanee, modat pedale, switchuri pt diverse, bla bla)

ca un deliciu, tocmai am primit 10 diode Mullard din Anglia in ambalajul vintage original din 1966 :D mi se pare
awesome!

$(KGrHqYOKi4E3SHG1F6nBO!KmobO8!~~_12.JPG
$(KGrHqQOKiwE31nbC(1gBO!Km,IuMg~~_12.JPG

#25 TheZKD

TheZKD
  • Interests:Music
    Fine Tea
    Vintage combined with the New
  • Nume:ZKD

Posted 29 March 2013 - 12:21 PM

ca un deliciu, tocmai am primit 10 diode Mullard din Anglia in ambalajul vintage original din 1966 :D mi se pare
awesome!

The Fetish For Vintage is strong with this one :vader1:

Faci treaba foarte faina dude , keep it up . :yay:

kills2-2.jpeg

#26 Razvan S.

Razvan S.

• Power Moderator
  • 3335 posts

Posted 31 March 2013 - 08:12 PM

Am rehouse-uit o pedala boutique pt cineva din oras :D

ca bonus, am vopsit cutia (NU fac asta de obicei si nici nu voi mai face, omului ii trebuia si avea el vopseaua)

102_8779.JPG 102_8775.JPG

102_8815.JPG 102_8816.JPG 102_8796.JPG

#27 loris

loris

Posted 01 April 2013 - 09:13 PM

Da. Arata mult mai bine si mai comercial vopsita. Mai trebuie sa scriu pe ea functiile pot-urilor. Treaba buna domnu' Razvan !!!!!
Eclesiastul 5:3 " Caci,daca visurile se nasc din multimea grijilor, prostia nebunului se cunoaste din multimea cuvintelor "

#28 Razvan S.

Razvan S.

• Power Moderator
  • 3335 posts

Posted 02 April 2013 - 06:25 PM

Alt ts9 gata

102_8835.JPG
102_8838.JPG

Urmeaza un OCD, un Klon centaur, 9v-12v tube boost, Dub Siren in curand, cand primesc the rest of the parts :)

#29 Razvan S.

Razvan S.

• Power Moderator
  • 3335 posts

Posted 16 April 2013 - 04:49 PM

i like em neat and clean as much as I can :)

102_8876.JPG 102_8878.JPG 102_8879.JPG

#30 TheZKD

TheZKD
  • Interests:Music
    Fine Tea
    Vintage combined with the New
  • Nume:ZKD

Posted 16 April 2013 - 05:29 PM

The Circuit Of Doom And Pain . Arata bine :)

kills2-2.jpeg

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users