www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

HGE Contraptions (DIY hobby) -> Pedale Chitara Handmade / Modari Pedale / Wiring si Setup Chitare / Reparatii Ampuri


Razvan S.
 Share

Recommended Posts

Pret: <in functie de proiect>
Localitate: Timisoara
Contact: PM
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Hobby-ul meu HGE Contraptions - DIY Hobby -> Pedale Chitara Handmade / Modari Pedale / Wiring si Setup Chitare / Reparatii Ampuri


https://www.facebook.com/hgecontraptions 

http://hgecontraptions.blogspot.ro/
 
 
HGE Contraptions a devenit in timp un un mini business, dar a revenit la ceea ce a fost initial: doar hobby-ul meu personal.

Puteti urmari aceasta pagina daca sunteti curiosi, pentru a vedea diverse operatiuni/reparatii/proiecte ce tin de chitare si amplificatoare (si nu numai).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am luat de la Razvan anul trecut 2 pedale, un OD/dist 4 in 1, cu tonuri excelente, si un booster 3 in 1 pe lampa. Distorsul l-am vandut ca nu mai aveam nevoie de el, dar boosterul l-am pastrat. Vreau sa va zic ca e nemaipomenit. Aveam la vremea aia un Marshall solid -state. Va jur ca cu boosterul asta pe lampa era ca si cum aveam alt amp, mult mai cald si mai dinamic. Daca am timp poate o sa fc si un demo intr-o zi. De boosterul ala probbail ca nu ma voi desparti foarte curand biggrin.png.
Razvan e baiat foarte serios! Razvane daca iti faci rost de cutii poate mai dau o comanda wink.png
Multa bafta !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Salutare

Am luat si eu de la Razvan o pedala la inceputul lui 2012, iar de cand e in pedalboard nu o mai opresc decat cand opresc si amp-ul.

Este vorba despre aceasta:

post-15852-0-01821000-1356714083_thumb.jpg

 

Sunt foarte multumit de ceea ce a realizat Ravan si se pliaza exact pe ceea ce am eu nevoie...

Aici http://forums.rgc.ro...8-dod-250-grey/ este o descriere exacta a od-ului.

Nu voi ezita sa apelez la Razvan in cazul in care voi avea nevoie de orice pedala... iar in ceea ce priveste seriozitatea, recomand cu incredere - ajunge sa va uitati (ne uitam) la feedback-ul userului...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Deci, in curand am sa onorez comenzile, pe masura ce am all the right stuff. Mai putin, nu e dupa mine smile.png

E vorba de niste piese ce mai trebuie sa imi vina si baieti, veti avea ,,one by one '' laugh.png pedalele

Cam astea le am acum pending, si incet le voi face pe toate, cu cutii si tot!
O sa fiu ocupat oricum cu a lot of work, everyday dar si niste teste ce trebuie sa le dau luna asta dar... se fac toate biggrin.png eventually

1. ts8
2. ts8+od1 in aceiasi cutie
3. fuzz factory+wooly mammoth in aceiasi cutie )
4. compressor
5. booster
6. Rat
s.a. inca incerte

MOMENTAN! Inchei aici buildurile, deci cei cu care am vorbit stiu.
Ba chiar SLOW MIGRATION & THE HUBA HUBA'S mi-a dat bani in avans pe card, foarte serios om, ca are increderea si sa astepte.


Daca mai doriti nu ezitati sa ma contactati pe PM ceilalti care doriti, propuneti efecte, sa dau din timp comenzi la componente.

Se pot face, si delay-uri gen Mad Professor Deep Blue delay, Rebote delay, sau delay cu TAP TEMPO!cu pt2399 digital, savoare analogica tongue.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

2 în 1 fuzz, adică Zvex Fuzz Factory şi Zvex Woolly Mammoth. :rcain:

Am primit efectul ieri seară. Mulţumesc frumos. :respect:

Acum trebuie să mă prind ce fac toate poturile pe care le are. :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Am facut un test fuzz la Big Muffu sovtek care mi l-a facut Razvan adevaru ii ca ii o pedala comunista(in a good way) ii extraordinar de faina si foarte bogata in sound

las un clip cu o improvizatie asa mai shitty dupa o pauza de aproape 5 saptamani fara chitara pe On the turning away de la Pink Floyd nu stiu cat de bine o sa se inteleaga farmecul pedalei ca ii filmat cu telefonu...cel putin la mine in apartament suna suna fucking awsome se simte caldura stalinista:)) !!!

Numai bine!!!

Clipu cu testu!!!

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ia sa va arat poze cu boosterul facut de Razvan. Este cel argintiu de deasupra ds2-ului.

Intre timp, am mai apelat la el pentru niste reparatii la niste cabluri batute de soarta :blush: care le-a reparat foarte fain, iar la un patch cable mi-a inlocuit complet cablul.

L-am mai rugat sa imi construiasca un footswitch (cutiuta alba) pentru un boss ds2, ca sa comute intre cele doua moduri ale pedalei, iar pedala de wah a suferit o modare, suna foarte fain fata de cum era inainte, mult mai naturala, nu mai e asa seaca.

 

Nota 10! Multumesc Razvan!

 

 

pedalboardcopy.jpg

Edited by vladu2215
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Cine mai doreste, cine mai pofteste...Dau iar comanda de some stuff respect.gif deci intr-o luna sau less, pot face iar complete.


ROOOOOOCKK!


(am mai terminat un OCD, modare FAB Echo, TS808 cu a lil boost mod, un Krank Distortus Maximus + Fuzz fara cutie la cererea unui client, Un 2 in 1 TS9+SD-1, etc)

102_8659.JPG102_8665.JPG102_8666.JPG

102_8668.JPG

102_8712.JPG

102_8727.JPG102_8724.JPG

102_8751.JPG


Urmeaza probabil un OKKO Dominator,un Paul Cochrane OD, etc

Link to comment
Share on other sites

Momentan in lucru (din nou, pana se hotarasc si altii de pe lista), un TS9 si un OCD v3 pt un amic al altui user care a fost incantat de OCD-ul amicului sau :)

 

Urmeaza cand primesc the right parts sa fac si primul KLON Centaur, de care sunt personal curios ;)

 

Also, un boost pe lampa la 9V (da, dinala care...,,nu face nimic lampa'' dar de fapt face :) )

 

(si alte miscelanee, modat pedale, switchuri pt diverse, bla bla)

 

 

ca un deliciu, tocmai am primit 10 diode Mullard din Anglia in ambalajul vintage original din 1966 :D mi se pare

awesome!

 

$(KGrHqYOKi4E3SHG1F6nBO!KmobO8!~~_12.JPG

$(KGrHqQOKiwE31nbC(1gBO!Km,IuMg~~_12.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.