www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ma Ajuta Cineva Cu Un Backingtrack ?


SfantuJimmy
 Share

Recommended Posts

Buna ^_^ , miercuri ar trebui sa cant intr-un spectacol caritabil mix-ul acesta (

) iar de mai mult de o saptamana ma chinui cu backingtrackul si nu imi iese nici cum.Am incercat sa ma iau dupa tipul acesta (
)si sa reproduc tobele pe Fruity Loops dar nu mi-a iesit. <_<

Va rog frumos, ar putea cineva care se pricepe sa imi faca linia de tobe? dau o bere de festivalul medieval din Sighisoara :beerchug:

Link to comment
Share on other sites

Cum vrei sa ti-o faca? Sa-ti scoata partitura cu ritmul sau vrei inregistrare?

 

PS: Ce canta ala la chitara este gretos. Atatea efecte si invarteli. Un adevarat kitsch.

Edited by serby
Link to comment
Share on other sites

Cum ai putut accepta sa 'canti', mai ales ca stiai din start ca este ceva ce nu poti face? Si ai mai si lasat sa treaca saptamani pana sa ceri ajutorul altora. Iti dai seama ca boul ala care te-a 'contractat' poate nici nu mai poate gasi pe cineva care sa te inlocuiasca, din lipsa de timp? Daca as fi in locul lui acuma si as citi threadul asta, ti-as umfla ochii.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Raspopitu',nu e vorba de nici un contract..e vorba de un spectacol caritabil organizat de liceu,la care am zis ca ma bag si eu sa cant.Nu e vorba ca nu pot sa cant,pot sa o cant foarte bine dar am zis ca da mai bine pe un backing track si ca nu ar fi frumos sa cant peste melodia originala. Am cerut ajutorul atat de tarziu pentru ca am crezut ca sunt in stare sa fac singur linia aceea de tobe dar se pare ca nu am reusit sa o fac atat de bine incat sa imi placa asa ca am cerut putin ajutor."Jucandu-ma" cu cateva programe de mixat am observat ca nu e greu si ca nu necesita mult din sa faci asa ceva daca ai putina experienta si de aceea o persoana binevoitoare poate are de gand sa ma ajute,nu sa se ia de mine asa cum ai facut tu ^_^

Link to comment
Share on other sites

Cum ai putut accepta sa 'canti', mai ales ca stiai din start ca este ceva ce nu poti face? Si ai mai si lasat sa treaca saptamani pana sa ceri ajutorul altora. Iti dai seama ca boul ala care te-a 'contractat' poate nici nu mai poate gasi pe cineva care sa te inlocuiasca, din lipsa de timp? Daca as fi in locul lui acuma si as citi threadul asta, ti-as umfla ochii.

Salut! Omul a cerut ajutor. Ca a facut asta acum si nu mai devreme nu vad care iti este problema. In plus cred ca ar fi bine sa arati cat de smardoi esti tu in alta parte nu aici.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ce anume nu îţi iese? Ai încercat ceva în genul EZ Drummer, Addictive Drumms? La fiecare ai pattern-uri deja facute si de-astea simple, aşa cum ai tu în clipurile tale sunt o grămadă. Pentru ritmuri în genul ăstora, unde îţi sunt foarte clare bătăile, şi Acoustica Beatcraft e excelent. Poţi chiar să vorbeşti şi cu MattRach să îi ceri linia de tobe, îi explici la ce îţi trebuie, etc.

Link to comment
Share on other sites

Prima piesa e din mi major a doua din sol major... am inceput sa-l scriu in midi... sper sa am timp sa-l termin la timp. Am pus tobe, bas si chitara ritm... e bine? :rock: Ar mai trebui mixat si transformat in audio, mp3 ceva... cum am timp sa-l termin, cum il postez aici.

Link to comment
Share on other sites

:yay: Bravo, Borsec! Silent night parca suna mai bine asa cum l-ai facut, mai lung, dura doar un minut.A iesit mai bine decat ma chinui eu in cakewalk (ma chinui cu "quantize"... sa nu sune chiar conserva. La tobe si bas merge, dar la chitara ritm e jale cu arpegiile) si oricum, nu reusesc sa transform din midi in mp3.

 

iar la redare se pot mixa intr-un player sa se suprapuna la trecerea din una in alta. Buna treaba! :rock:

Edited by Dr.Blues
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.