www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

-> Cursuri De Chitara Pentru Incepatori Si Intermediari <-


Xtazy
 Share

Recommended Posts

Salut!

Ofer lectii de chitara, acustica sau electrica, pentru incepatori si nivel intermediar in BUCURESTI. Cursurile cuprind atat tehnica (slide, bend, vibrato, legato, fingerpicking, hybrid picking, tapping, string skipping, strumming etc.), cat si teorie (armonie, intervale, arpegii, game, moduri, notiuni ritmice). Mentionez faptul ca lectiile sunt structurate diferit in functie de necesitatile si scopurile fiecarui elev in parte. Genul principal abordat este rock/blues-rock, urmat de folk, pop-rock, rock instrumental, hard rock si altele, depinzand de dorinta elevului. De asemenea, ofer consultanta in live sound (detinator al certificatului SAE in Live Sound Engineering) si sound de studio. Cursurile sunt individuale.

 

Pret: 50 RON (la sediul elevului), 40 RON (la sediul meu – In Berceni, pe Bd. Al. Obregia)

 

Un video:

 

-> Pentru orice fel de intrebari, trimiteti-mi PM sau, pentru raspuns mai rapid: 0746.202.634 ! <-

 

Despre mine: Contactul cu scena a inceput in anul 2009 si continua in prezent, ocup postul de lead guitar in trupa Magnum Opus (ce a participat la numeroase festivaluri/concursuri nationale si international si am impartit scena cu nume importante precum Vita de Vie, Timpuri Noi, Metrock, Florin Chilian, Les Elephants Bizzares), am studiat chitara cu Adi Manolovici si am obitnut locul al 2-lea in cadrul concursului Nationala de Rock, ulterior am castigat o bursa ce consta in cursuri de chitara cu Corrado Sgandurra, detin certificatul SAE in Live Sound Engineering si am cunostinte medii de productie muzicala.

 

In prezent sunt student la Conservatorul din Bucuresti, sectia compozitie jazz-muzica usoara.

Edited by Xtazy
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 11 months later...
  • 9 months later...
  • 7 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.