www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fanclub Carvin


boondak
 Share

Recommended Posts

Sa te bucuri de ea ca tare fain arata :)

 

MAN! Pana cand nu degusti din toate vinurile , nu vei stii sa cauti care-i vinul cel mai bun . Din basme sau povesti, nu simti gustul ;)

 

ma simt mic cand ma gandesc ca oameni cum ar fi Holdsworth sau Jason Becker, au cantat pe asemenea brand, chiar nu merit, nici ca hobby nici ca nimic

 

Jason e unul dintre marii chitaristi pe care ii apreciez si regret enorm boala sa

 

multumesc mult! :respect:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

se pare ca mi-a venit si mie totusi randul... :wub:

 

 

 

post-2645-0-41075800-1362673972_thumb.jpg post-2645-0-97471200-1362673974_thumb.jpg

post-2645-0-28540400-1362673978_thumb.jpg post-2645-0-88442300-1362673980_thumb.jpg

post-2645-0-46796400-1362673983_thumb.jpg

 

 

 

cum sa spun, ACUM aud diferenta dintre orice am si o chitara de chitara...chiar nu credeam ca va fi, sincer

 

este, nici nu pot explica in cuvinte, doar ca AUD diferenta ca multe alte chestii,e weird..ce ma sperie mai tare e ca nu e psihologic...trec la alta chitara, dupa la asta, back la aia, de speriat :D

 

boostul activ e FIX ce imi trebuia la un amp care are nevoie de un ,,extra'', so adios orice pedala de boost pusa in fata la amp

 

phase switch, coil split separat pt FIECARE doza, tone knob, iar cand boostul activ e on(switchul e pe volum, push pull :D), am control de bass si de treble la el, bypassing total the tone control cand e boostul on.

 

floydu made in germany original, blockul us patent, cheitele schaller, minunatie!

 

ce imi place cand se mai trezeste la realitate cate un stimat coleg :yay:

sa o canti cu mare spor si sa te bucuri de ea la maxim

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Marius Raducanu

am o problema am o chitara acustica stagg sw201N am o crapatura intre butuc si cutia de rezonata ce pot sa fac so repar va rog ajutatima

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

frumoasa si utila recenzia Edmond.

frumoasa si chitara.

Carvin si/a diversificat in ultima vreme oferta de chitare cu 7 si 8 corzi tocmai pentru ca brandurile americane cu traditie nu par foarte interesante de aceasta zona.

http://www.carvinguitars.com/customshop/sevenstring.php

 

.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

frumoasa si utila recenzia Edmond.

frumoasa si chitara.

Carvin si/a diversificat in ultima vreme oferta de chitare cu 7 si 8 corzi tocmai pentru ca brandurile americane cu traditie nu par foarte interesante de aceasta zona.

http://www.carvingui...sevenstring.php

 

 

.

 

superbe 7 stringurile alea pff...

Link to comment
Share on other sites

@ Boondak, da, am vazut si este bine ca au facut asta. Exista o cerere crescanda pentru 7 si 8 string guitars, in special de cand a devenit din ce in ce mai popular djent-ul.

Dar sa stii ca pana si companii care nu au miscat nimic in directia asta au scos acum niste modele cu 7:

PRS-ul din seria SE (a incercat cineva vreuna?)

Jackson-ul are o line complet noua de 7 string-uri

LTD-ul si ESP-ul au de asemenea o linie foarte diversa de 7 string-uri + seria Eclipse care este un Les Paul si care suna foarte bine.

Ibanzez-ul la fel (si calitatea lor a crescut mult fata de seria RG) si un Les Paul cu 7 de la seria Artist

Gibson-ul a re-edtat V-ul 59 pe varianta de 7 string

Epiphone-ul au aparut cu un Les Paul 7 string nou, dupa modelul din anii 2000 si seria Goth la mijlocul anilor 2000.

Samd...

Anyway... eu mi-as dori un Carvin DC 727 cu cea mai standard configuratie - un alder body si maple neck cu rosewood. Alder-ul suna foarte bine la Carvin... Daca alder-ul ar putea sa fie placat cu un walnut frumos sa fie si un satin finish sa aiba si headstock-ul matched cu walnut... haide ca visez din nou... hahaha

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 year later...
  • 4 months later...

Live CARVIN AMPLIFICATION ,

 

Nu -mi place cum suna sala ..este un "hall"  criminal , speram ca spectatorii vor atenua ceva dar NU ..cum intram intr-o tema simteam ca doar vuieste totul si din necesitate saream peste la altceva ce sa sune cumva ....

 

Toata amplificarea a fost CARVIN .,,PA si . am avut doua amplifuri combo de chitara si un head ..dar am cantat numai pe cel din spatele meu ..

Inregistrarea este facuta din cel mai bun loc la peretele   de la intrarea in sala ca sa nu fie "ecou " dar si asa este mult hall , unde stateam eu era si mai groaznic ..

 

Edited by karpi
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 5 weeks later...

Asta pentru ca nu are chestii dintr-alea enervante la schimbatul corzilor gen floyd este si pe gustul meu, pare de nota 10

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.