www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand Fender Twin Reverb '72 Fara Difuzoare ,lampi Si Unitatea De Reverb


Recommended Posts

1.Felix ..cand cineva iti trimite mesaje gen'' vreau sa-l cumpar'' si te roaga sa-l rezervi evident ca o sa scrii rezervat.. sau astepti pana se vinde si nu mai apare nimeni sa intrebe de ce revine la vanzare.

 

2. Ori te intereseaza ampul si ai ceva lampi puse deoparte ..ori le cumperi.

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare normal ca atunci cand pretinzi ca un lucru este functionabil, sa il vinzi in stare de functionare, nu cu piese lipsa. Are piese lipsa, atunci ori ii cumperi tu si iti asumi investitia, ori il vinzi ca defect. Daca tie ti se pare asta off topic, inseamna ca RGC a ajuns mai nou un talcioc. Numai bine, bafta la vanzare!

Edited by felix
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Off topic ma refeream la comparatia ta plastica cu o masina.. dar din ce vad eu ma acuzi de rea intentie. Nu era nici o problema sa urc amplificatorul in masina ,sa vin sa-l cercetezi indeaproape si nu sa ma acuzi ca vreau sa vand ceva cu piese lipsa. Eu vand un lucru asa cum este ..spre deosebire de tine ..care ai incercat sa-mi vinzi o carcasa de amplificator TopHat pe post de cabinet open back.

Cat despre talcioc..o dai in arhaisme.

 

RGC e singura sursa seriosa de a vinde,cumpara sau schimba ceva din domeniu.

Link to comment
Share on other sites

Vand Fender Twin Reverb '72 fara difuzoare ,lampi si unitatea de reverb. L-am achizitionat in 1990 ..este functional..(asa l-am gasit) dar nu l-am folosit. Intre timp am folosit un alt amplificator similar. Fara schimburi ..

Pret 300 euro fix.

 

Si cum stii ca functioneaza? Ce inseamna "asa l-am gasit". Adica fara difuzoare, lampi si reverb?

Fii te rog mai explicit, inteleg ca nu l-ai folosit dar cum puteai sa-l folosesti fara piesele respective?

Mersi, Adrian

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut sunt interesat de amplificator ,te rog sa -mi comunici urmatoarele:

1- daca alimentarea este pe 110v sau 220v

2-daca amplificatorul a fost probat cu tuburi

3- in ce stare sunt potentiometrele

As dori sa fac o proba a acestui amp posed tank reverb si tuburi, pt a verifica tarf-ul de iesire

Vreau neaparat fotrogafi cu sasiul scos de pe cabinet, vreau sa vad starea componentelor pasive

Daca tarf-ul de iesire ,de alimentare sunt ok oferata mea este de 250 euro

Astept detalile cerute

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.