www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Un Bass Ieftin Si...sa Nu Falseze.


yhwh4ever
 Share

Recommended Posts

Buna ziua RGC.

Caut "Ratzoiul cel urat" din lumea basilor.

Nu conteaza ca nu are...ochi albastri sau ca e jupuit, ars de soare si are o cheie mai stramba.

Dorinta mea este ca pretul sau sa nu...falseze. Sau mai bine d.p.d.v. diatonic si al aspectului cromatic, sa fie cat mai...ieftin.

Exista asa ceva? Un bass care sa fie ieftin si in acelasi timp sa nu falseze/bazaie etc?

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg exact ce vrei, exprimarea este cam ... complicata. Presupun ca esti in cautarea unui bas care sa sune decent sa aiba fret-urile la locul lor si sa poata fi reglat din punct de vedere al intonatiei incat sa nu sune fals.

 

Iti recomand asta - Ibanez GSR 180 , 190 sau 200:

http://mcmusic.ro/ba...ass-gsr180.html

 

Gasesti second hand undeva in jur de 500 RON. Incearca sa cauti pe aici http://www.xbass.ro/forum/forums/26-Vanzari-BASSURI

Edited by serby
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Va multumesc tuturor pentru oferte.

 

Dar mai intai ar trebui sa va cer scuze pentru ca nu v-am raspuns. De fapt aveam setata o alta adresa aici pe rgc si asteptam notificarile acolo...le-am gasit dar erau in spam....neatentie din partea mea...si nici pe rgc nu prea am stat, ce este drept...

 

Deocamdata nu am achizitionat acel bas. Finantele si-au spus cuvantul.

 

Dar oricum, va multumesc si poate dupa ce o sa am banii in mana, o sa mai lansez odata apelul, mai cu seriozitate.

 

multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.