www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Procesor Pentru Inceput?


Guest rawKer
 Share

Recommended Posts

Salutare! Am o chitara Epiphone Les Paul Special 2 si un aplificator Line 6 Spider IV de 15 W.Vreau sa-mi cumpar un procesor de chitara,relativ simplu de folosit,cu efecte bune si eventual cu o pedala de expresie insa nu stiu pentru ce sa optez si de aceea apelez la ajutorul vostru.Am incercat un Zoom G1 si cred ca as dori ceva in acest gen.Va rog sa si motivati(daca doriti) alegerea facuta.Multumesc anticipat !

Link to comment
Share on other sites

Eu propun pentru un zoom g2.1u e in jur de 600ron dar il gasesti si aici pe forum sub 500ron. Detin un asemenea procesor si sunt foarte multumit de el.Il poti conecta la calculator(vine cu cablu usb) si vei putea inregistra.Are multe efecte,tuner,tobe,are si pedala de expresie.Cauta pe youtube cateva demo-uri si vei vedea ca e foarte bun pentru acest pret ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ce se potriveşte clipul pus de 57 la toată discuţia... :trosc:

 

Pai... ori suntem absurzi, ori nu mai suntem. :D

 

@Rocky 7: Daca te referi la Spider IV, n-are nici "effects loop" nici wah (mai greu de implementat pe un amp). Alea mai mari din serie (incepand cu cel de 75W) au "Auto Wah".

Link to comment
Share on other sites

Asta a zis? La mine scrie altceva, te-a întrebat precis ce-ți lipsește. De exemplu eu am procesor și wah separat pentru că asta îmi lipsea.

Spider IV are efecte pre- și post-distorsiune (delay), la ce ai folosi un loop extern și cu ce te-ar ajuta alt procesor în această situație?

Răspunsurile tale de până acum zici că-s scoase direct dintr-o piesă a lui Caragiale.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Doamne.... Am vrut doar o parere despre boss

 

Boss ?

OK.

 

O parere de la fiecare ?

 

Cred ca ar fi mai corect sa te pui pe cetit ...!

 

Pe rgc.ro exista deja sute sau mii de pareri ,,,le gasesti discutate ,( gata citite )

Daca doar vrei conversatii vezi ca jos e un Chatroom ...acolo intrebi ...

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.