www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cum Am Inceput Si Unde Am Ajuns ( Cu Cantatul La Chitara )


tudorzzz
 Share

Recommended Posts

Karpi, ai dreptate in ceea ce priveste fetele. Eu sunt deja destul de in varsta....adica nu mai sunt adolescenta. :D Am terminat facultate si master (asta ca sa va faceti idee de ce varsta am). De chitara m-am apucat la varsta tarzie, dar e un avantaj, ca oricat de lenesa as fi, tot nu o las si tot mai cant din cand in cand.

 

@Veverita, eu zic ca muzica nu are varsta, mai ales daca e facuta din suflet. Restul, conteaza mai putin. Uite, si eu am terminat facultatea si acum sunt la master (deci probabil sunt ceva mai mica decat tine :)), si nici eu n-as putea spune ca m-am apucat devreme de chitara - daca 15 ani si jumatate se poate considera ca fiind devreme pentru asa ceva... dar cant ori de cate ori apuc, pentru ca imi place enorm sa fac asta (chiar daca nivelul meu e mult sub cel la care ar trebui sa ma aflu dupa atatia ani de chitara). Si am sa cant in continuare, simt ca e lucrul care ma reprezinta cel mai mult. Eu nici la 50 de ani nu ma vad "despartita" complet de chitara :lol:. Deci... repet, muzica nu are varsta :):guitar: .

Edited by mike KidLazy
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Am inceput in primul an de facultate, acum 6 ani, pe chitara unui stangaci :)))). Stiu ca prima melodie incercata la chitara, cand nici macar nu eram in stare sa iau acordul LA major, a fost breaking the law de la Judas. De fapt toti care au inceput sa cante in primul an, au inceput cu melodia asta, era fenomen, na.

Dupa aproape un an mi-am luat chitara pe ''dreapta'' si de atunci tot le schimb ca pe feme..... sosete :))))

Mi-a spus un natarau pe forum acum ceva vreme, ca sunt doar un bisnitar.... ata ete.

Link to comment
Share on other sites

Un lucru care l-am observat pe forumul asta e ca atunci cand o persoana nu e capabila sa de-a un raspuns sau un sfat folositor, automat critica posturile celorlalti useri pe diferite motive(in special gramatica)...si cred ca asta am facut si eu mai sus. Imi cer scuze !

 

Un lucru pe care l-am observat...

...nu e capabila sa dea un raspuns...

 

Stiu c-o sa te superi acuma. :))

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

E asta cumva o- aluzie l-a, postul m-eu, c-a s-i cum Leum-as ar f-i scris corect "sa de-a" i-ar eu la-m "corectat" c-u o, prostie si, anume "sa, dea"?

 

Nu, şi eu m-ai corect-ez. Mam gând-it că mulţi nar observ-a diferenţa da-că mai adăugă-m s-au mai tăie-m din crati-me. Sunt doar niş-te liniu-ţe!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.