www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

The Wings


Sympthom
 Share

Recommended Posts

Trupa Scolii Nicolae Iorga Baia Mare :)

 

Nu e ceva profesional , mai sunt greseli , toti suntem din clasa a7-a !

 

Emotii au fost pana peste cap , toti au fost "nervosi" inainte sa inceapa concertul deci greseli sunt , dar a fost asa mai mult de distractie :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=hSsBY1Vf_vo&feature=youtu.be

 

Eu cant la inceputuri deobicei intro clean , peste solo chitara distortion ma aud eu

 

la pink floyd cantand pe note ma aud eu si la partea aia dinainte de refren , restu sunt clean !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hehe , you're right !

 

Oricum , nu au fost foarte multe repetitii .. Ideea e ca fiecare se pricepe foarte bine la instrumentul lui.. Dar cand vine vorba de o armonie cu toate instrumentele , adica sa fim toti pe ritm , sa fim toti in acelasi "feeling" sau stiu eu , aici vine problema.. Dar asta cred ca se poate remedia in timp si exercitiu ! Desi eu nu cred ca este ceva serios cu aceasta trupa , adica pana in clasa a8-a o sa fie asa.. for fun :D Eu sunt destul de serios cand vine vorba de muzica , si incerc sa fac tot posibilul sa sune cat mai bine , insa colegii mei deja se gandesc la faima , bere si numa' distractie deci este un pic cam greu cu "armonia" ^_^

 

Hehe , inainte de concert eu imi spuneam , all right , uhu , bag tare , oioi eram chiar foarte entuziasmat... Pe cand s-a tras cortina si m-am uitat la colegii mei , toti erau cu fata aia : pokerface.png na bun , si acuma ce facem , daca gresesc , daca blah blah ?( la inceput si eu eram asa un pic dar dupa cateva acorduri , simti cum trece si vine valu de energie :D )

 

Erau foarte speriati.. Deci sa nu va asteptati la ceva sa te deie pe spate.. Dar pentru' niste copii de 13 ani hehe , hai ca merge , " iese lana "

Edited by Sympthom
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Felicitarile mele!

Am urmarit tot evenimentul. Mie mi se pare ca a iesit bine, e un inceput bun.

Vocile sunt cam slabe... Incercati sa prezentati trupa pe o fraza muzicala... Cum ati eliminat solo-ul ultimei piese il cam puteati elimina si pe al doilea de la K.o.H.D. Have fun! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Acum...nu stiu cat de bun e fiecare pe instrumentul lui...nu comentez, dar faptul ca nu va sincronizati asa bine e dovada a lipsei de experienta in trupe, dar si mauzicala in general, asta vine cu timpul.

Si siguranta la fel, dupa ce o sa canti la repetitii o melodie perfect, relaxat si increzator de 100 de ori osa iasa bine si live, nu la fel de bine, dar bine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Bafta mai departe, Sympthoame! Nu stiu cum de n-am vazut topicul asta mai devreme, desi reprezentatia o stiu :). Eu cred ca totusi cel mai tare v-au tras in jos vocile, restul instrumentelor sunt ok, zic eu, pentru niste membri in varsta de 13 ani.

 

All in all, dati-i bataie acolo! Cu multa vointa si munca, orice e posibil! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.