www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Electro-Acustica Sa Iau?


catal
 Share

Recommended Posts

Am un buget de 550 . Sunt atras de Stagg SW 203 , Stagg SW 206 , Epiphone AJ-100CE, Stagg C546TCE ....Voi ce imi recomandati ?

Voi ce ziceti de chitarile cu roundback? Exista ceva care sa ma multumeasca la pretul acesta ? Ma intereseaza in primul rand sunetul pe doze..., pentru ca am o acustica acasa

Edited by catal
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am luat o chitara Stagg SW 203 si sunt foarte fericit...suna bine si la rece si la cald , este lemn si nu placaj , cum am vazut la Fender:))), si am gasit-o si la pretul de 535, era ultima la magazin ( cred ca era din stocul vechi ) . Bine ca nu am cumparat firma asa cum eram tentat , la inceput....Oricum , multumesc pentru sfaturi :))))

Link to comment
Share on other sites

Am luat o chitara Stagg SW 203 si sunt foarte fericit...suna bine si la rece si la cald , este lemn si nu placaj , cum am vazut la Fender:))), si am gasit-o si la pretul de 535, era ultima la magazin ( cred ca era din stocul vechi ) . Bine ca nu am cumparat firma asa cum eram tentat , la inceput....Oricum , multumesc pentru sfaturi :))))

 

Sincer sa fiu, eu nu am gasit chitara acustica mai buna sub 600 lei decat cel de la Fender. Nu am probat Cort sub 800 RON, dar am probat Epiphone, Hohner, (L)Ibanez, Aria, Hora, Stagg, iar ultimele 4 firme mi se par glume proaste :D .

Link to comment
Share on other sites

Eu am dat Ibanez SGT-130E(650 LEI - sunet de carpa) ca sa-mi iau Aria AWN-15(250 LEI - sunet decent). Doar seria AWN de la aria mi se pare reusita, restul sunt carton. Eu oricum cautam sa fac economie, nu e holy grail la acustice dar e peste alte chitari entry level care le-am probat si are si varianta electro-acustica. Stiu ca e sub bugetul tau si in 600 de lei poate iesi mai bine dar te rog sa o problezi, s-ar putea sa ramai surprins.

 

Edit: Acum am vazut ca ti-ai luat deja. scuze de intarziere. Am avut si-un Stagg SW-201 care tot suna mult mai bine decat Ibanezul in cauza, deci prea rau n-ai iesit in banii aia.

Edited by SolDiez
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.