www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vocalist. Caut Trupa De Rock Alternativ.


alex.teodorescu
 Share

Recommended Posts

Caut trupa din Bucuresti de studenti doritori de rock alternativ. Cu putina seriozitate sunt sigur ca putem lasa ceva in urma noastra. Trupe preferabile: Vita de vie, rhcp, emil, 3 doors down, foo fighters, nirvana, incubus, alternosfera si orice alte recomandari:

 

 

http://alexteodorescu.blogspot.ro/2012/10/si-doamne-cat-de-mult-as-vrea-si-eu-sa.html

 

http://www.youtube.com/watch?v=2CqF_URvhwY

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=O5a5LeE7Ygo&feature=plcp

 

 

 

Nu sunt vreun maestru si nu am nciun fel de pretentie de la cei care sunt interesati.

Link to comment
Share on other sites

Salut! Faine trupe asculti. Te-ai potrivi la fix. Ai vreo compozitie proprie? Ma refer la versuri.. :D

Daca te intereseaza lasa-mi un pm sau un reply.

O zi buna!

Edited by Casmy
Link to comment
Share on other sites

Pai linkurile astea sunt piesele mele... E drept e loc de mai bine, eu nu sunt un instrumentist nemaipomenit si tocmai d-aia vreau trupa. Sa-mi fac partea de voce cat mai bine posibil, iar instrumentalul sa-l cante cine are habar calumea. :D

Edited by alex.teodorescu
Link to comment
Share on other sites

SI normal ca m-ar interesa! Mai ales ca vad ca ai 20 de ani deci facem parte din aceeasi generatie :)

 

:yay:

Super! Si noi avem piese scrise (si tot in romana) si am putea vedea ce iese. Oricum, vocea ta se potriveste perfect pentru ce canti si privind mai atent, cu atat mai bine cu ce avem si noi scris (avem in jur de 8 melodii proprii). De cover-uri se pune problema? Asa doar de fun, sa vedem cum iese ceva care stie toata lumea, inainte de a intra in melodiile noastre?

Edited by Casmy
Link to comment
Share on other sites

Tre sa iesim la o bere si sa discutam pe indelete. :D

 

Pot vorbi cu Vali Mateescu. Il cunosc. Asta daca inca mai e in trupa cu voi. :)

 

Vali Mateescu? Imi suna cunoscut, dar nu stiu sa fi fost cu noi in trupa. La ce trupa te referi mai exact? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Avenus? :D

 

Ah, as zice ca e pe terminate cu Avenus.. Nu prea ne strageam toti cand era vorba de un concert.. din pacate..

Acum sunt eu, basistul, o baterista si eventual, tu. Sper sa iasa ceva bun daca tot ne-am gasit.

 

PS: il stii pe wolf? :))

Link to comment
Share on other sites

Nu cunosc pe nimeni altcineva. SIncer, mi-ar placea sa veedem ce iese:D

 

Super, atunci haide sa ne intalnim cum ai spus si tu, la o bere! Cand se poate? :rock:

Link to comment
Share on other sites

E tarziu sambata viitoare dupa masa? :D Am inceput partialele si acu mi-e cam greu saptamana asta:D

 

Adica pe.. 17, nu maine, pe 10, nu? E ok, ne putem strange toti atunci.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.