www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert Trupa Tribut


viobio
 Share

Recommended Posts

Mi-am stricat planul pentru seara de sambata ca sa-l merg sa-l ascult pe un chitarist cunoscut care-mi place, dar si sa ascult si sa vad pentru prima data si trupa Tribut.

Am intrat in club pe la ora de inceput anuntata, dar nimic.

Am revenit pe la 22 si juma', tot nimic, asa ca am renuntat si am plecat acasa mormaind vorbe neplacute la adresa si a clubului si a celor care angajeaza scris prin afise o anume ora pe care n-o respecta.

Mai ales ca in seara precedenta fusesem in clubul Chaos (Jukebox) unde m-a incantat un spectacol frumos sustinut de cei de la Trooper in fata celor sau si de cele cateva sute de admiratori prezenti.

Lume multa si in clubul Yellow, oare c e-or fi zis acestia?

Sau nu s-o mai fi tinut nici un concert? Sau am nimerit eu gresit ajungand la alt Yellow Club??

Link to comment
Share on other sites

Mi-am stricat planul pentru seara de sambata ca sa-l merg sa-l ascult pe un chitarist cunoscut care-mi place, dar si sa ascult si sa vad pentru prima data si trupa Tribut.

Am intrat in club pe la ora de inceput anuntata, dar nimic.

Am revenit pe la 22 si juma', tot nimic, asa ca am renuntat si am plecat acasa mormaind vorbe neplacute la adresa si a clubului si a celor care angajeaza scris prin afise o anume ora pe care n-o respecta.

Mai ales ca in seara precedenta fusesem in clubul Chaos (Jukebox) unde m-a incantat un spectacol frumos sustinut de cei de la Trooper in fata celor sau si de cele cateva sute de admiratori prezenti.

Lume multa si in clubul Yellow, oare c e-or fi zis acestia?

Sau nu s-o mai fi tinut nici un concert? Sau am nimerit eu gresit ajungand la alt Yellow Club??

concertul a avut loc,nu am putut ajunge acolo dar ....dovada

Costica ,gasca Tribut si Patranoiu

post-7787-0-25180200-1352129244_thumb.jpg

post-7787-0-03438000-1352129640_thumb.jpg

post-7787-0-90125200-1352129644_thumb.jpg

post-7787-0-92710600-1352129649_thumb.jpg

post-7787-0-84874000-1352129654_thumb.jpg

post-7787-0-02921700-1352129665_thumb.jpg

post-7787-0-14652400-1352129670_thumb.jpg

Edited by viobio
Link to comment
Share on other sites

@Vibio--Multumesc, inseamna ca trebuia sa vin dupa 12 noaptea ca sa-i ascult, asat e..

@ValeChitara- Adica e slab echipamentul de sunet in club? Eu am mai trecut pe acolo ziua, sa mananc ceva sau la o bere cu colegii, ca e aproape de scaunul de care stau lipit cam opt ore pe zi, asa ca nu stiu nimic de sunet, sau in spatiul acela se aude oricum prost?

Link to comment
Share on other sites

Cel putin la inceputul concertului vocea era indescifrabila (si sunt sigur ca nu era vina lui Costica), si nici volumele nu erau chiar cum trebuiau (bassul si tobele se auzea mult prea tare, chitarele prea incet), probabil e vina sculelor, ca nu se duce chiar oricine sa se faca sunetist, ar trebui sa stie si ei ceva, nu?

Link to comment
Share on other sites

Guest Hipster

Hmmm. Stiu si eu cum e asta cu sculele.... De exemplu sunetul "in house" din chaos este absolut de rah** si nu dau vina pe scule. Au venit multe trupe cu omul lor si a sunat genial cu acelasi echipament.

 

Nu divagam, asta e o mare polemica, da nu mai presupune ca daca omul e "la butoane" chiar stie ce face.

Daca tobele si basul au fost evident prea tare si vocea si chitarile prea incet: ori nu stia ce face ori ii era frica de microfonii din 2 motive posibile: nu stia ce face sau/si nu permite locatia un sunet decent. :-p

 

Nu cunosc clubul deci nu imi pot da cu parerea decat teorectic.

 

 

Bafte.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pai sa dai mai tare si mai incet niste egalizatoare nu e treaba de geniu, puteam sa fac si eu asta, ori nu a observat "sunetistul", ori nu avea ce sa faca (desi nu l-am vazut incercand ceva).

Nu vreau sa insult pe nimeni, pentru ca stiu ca munca de sunetist nu inseamna doar sa dai mai tare sau mai incet niste butoane.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.