www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Amp Sa Imi Iau/


Guest Cristian Antonesei
 Share

Recommended Posts

Guest Cristian Antonesei

Salut as avea o intrebare ca is intr o mare dilema.As vrea sa imi iau si eu un amp, nu chiar acum pe la iarna cam asa.Dar vreau ceva pareri, deci eu cant intr o trupa de metal si as vrea sa stiu cam ce amp sa imi iau sa sune bine, cam in jur de 1000 de lei second hand sau nou.Pun intrebarea aceasta ca am vazut ca cei black label society canta pe marshall si multe alte trupe de metal.Eu stiu ca suna bine pe marshall alternantive rockul...lamuriti ma si voi pe mine;))

Link to comment
Share on other sites

Nu cred că poţi cumpăra un amp adevărat la 1000 de lei, cel puţin nu unul pe lămpi.

 

Domnu' Vintigi, poti cumpara un amp pe lampi care sa sune excelent la mai putin de 1000 lei, trebuie sa stii unde sa cauti :P.

 

Salut as avea o intrebare ca is intr o mare dilema.As vrea sa imi iau si eu un amp, nu chiar acum pe la iarna cam asa.Dar vreau ceva pareri, deci eu cant intr o trupa de metal si as vrea sa stiu cam ce amp sa imi iau sa sune bine, cam in jur de 1000 de lei second hand sau nou.Pun intrebarea aceasta ca am vazut ca cei black label society canta pe marshall si multe alte trupe de metal.Eu stiu ca suna bine pe marshall alternantive rockul...lamuriti ma si voi pe mine;))

 

Acum, cum a spus si Mr. Vintage, pe ce canta Zakk ai da mai mult decat pe o masina noua, full option cu clima bizonica. Eu iti recomand un amplificator Line6 din care scoti niste tonuri mai mult decat decente. O leaca peste buget, dar merita :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Cristian Antonesei

bai stai ca nu chiar 1000 de lei, am zis asa uite 2000 de lei na cam asta ar fi bugetul meu:)am ibanez grg 270b si distorsie rocktron silver dragon dar vreau sa dau distorsia si vad o sa imi iau altceva.Na nu stiu am zis ca exemplu o firma, is oricum la inceput si nu is pe banii mei cum s ar zice si nu imi permit deocamdata altceva;))

Link to comment
Share on other sites

bai stai ca nu chiar 1000 de lei, am zis asa uite 2000 de lei na cam asta ar fi bugetul meu:)am ibanez grg 270b si distorsie rocktron silver dragon dar vreau sa dau distorsia si vad o sa imi iau altceva.Na nu stiu am zis ca exemplu o firma, is oricum la inceput si nu is pe banii mei cum s ar zice si nu imi permit deocamdata altceva;))

poate este pe gustul tau http://forums.rgc.ro...cu-doua-canale/

costa 2400lei,ampul e nou,vinerea trecuta a participat la o cintare post-7787-0-06264800-1351402391_thumb.jpg

post-7787-0-84949000-1351402439_thumb.jpg

post-7787-0-89296100-1351402457_thumb.jpg

post-7787-0-91230700-1351402467_thumb.jpg

Edited by viobio
Link to comment
Share on other sites

Chiar iti recomand amplificatoarele domnului Viorel, suna cum ar trebui sa sune nu amplificator pe lampa...au c***e! :respect::yay:

Plus ca, dupa parerea mea, sunt la preturi bune...

Cel din postul de mai sus este aproape identic (difera "marca") cu ce foloseste Zakk si mai are si 1 canal de clean (din ce inteleg).

Nu ai cum sa gresesti cu ampurile astea...intreaba-l pe Patranoiu. :wee:;):w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Guest Hellion

Daca mai cauti Amp iti recomand un Marshall MG 102 FX .. nu e valve .. dar e bestial pt. jam session / small gig .. etc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.