www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Digitech Grunge


Guest alex90s
 Share

Recommended Posts

Guest alex90s

As vrea sa-mi spuneti si mie cum suna aceasta pedala ... intreb asta ca nu am unde sa o incerc, pentru ca nimeni nu o aduce numa pentru asta :) , am o copie de stratocaster si un amplificator de 15w ... si personal prefer genul mai alternative/grunge chiar si stoner, e ok pentru asa ceva?sau ce alte alternative as mai avea pentru un distors bun .... bugetul e cam de 300 ron .... poate ceva mai mult :)

Link to comment
Share on other sites

Guest alex90s

De la Boss am incercat toate distorsurile si mi-au placut foarte mult mai ales MT-2 si DS-2, Digitech n-am incercat nimic de la ei niciodata ... Sa inteleg ca nu se ridica la nivelul distorsurilor de la Boss?

Link to comment
Share on other sites

am incercat digitech grunge, da scrie degeaba grunge....e un fel d slayer pocit si cobain exagerat,...ia metal master...personal nu am auzit eu pedala mai tare k metal master d la digitech(nu boss)...bafta

 

eu am un hyper metal hm-3 nu se prea mai gaseste asa cva...mt-2 -ul e nik p langa HM-3 i know so...dar totusi ia atunci mt-2 sau makr iti zik inceark metal master(are morph-ul ala :) )

Link to comment
Share on other sites

am avut eu digitech grunge, si l-am vandut la jumatate de pretz, sa ma scap de el.... suna bine la powechord shit ...dar cam atat ....daca ai un amp capabil atunci normal ca va suna bine in el, dar... un boss presupun ca va suna si mai bine .....desi .... daca nu ai ampllif de chitara deloc, , fie el si un amp mic si nasol, numa ceva chestii hi-fi, atunci parca parca mai bine digitechu ca are cab-sim integrat(cab sim nasol, dar... bad cabsim is better than no cabsim )...... ufff....si totusi mt2 are 3band equalizer, iar cel de la digitech e numai 2band.....scuze de incoerentza :) si succes la luat decizii :) ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mi-am luat in final digitech grunge dupa ce am stat aproape o ora sa-l tot incerc, imi place cum suna, oricum duce mai degraba a ceva metal sau un distors in genu Soundgarden decat Nirvana, ma tenta si Death metal da asta mi-a placut mai mult :)

Link to comment
Share on other sites

da

eu inteleg IN magazin .

adica atat e unu nou in magazin 175.

 

 

eu stau in Timisoara ... aici nu e magazin muzica ... sunt 2 magazine unde se gasesc efecte si mai ieftin de atat nu puteam gasi ... eventual la mana a doua sau de pe thomann .. dar am vrut sa-l incerc inainte ... si nu stiam pe nimeni care sa-mi aduca la pretu de pe thomann :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.