www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cateva Melodii/riffuri


Deaf
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

go line in... misto creatiile astea... Ceva mai slabut pe parte de solo ... da nu-i rau... totusi go line in ca sa se auda mai bine...ca de... daca nu e calitate cat de cat decenta e greu sa apreciezi si nici nu prea atrage multa lume... <_< astia de pe forum are pretentii multe hehe...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut,

Am incercat sa inscriu prin Line In, dar se aude mai prost distortion-ul... ar fi bine sa fi avut un mixer :D... sunt niste schite, poate vor aparea si solo daca voi sta mai mult la chitara, stau cate 10 minute pe zi, deoarece nu dispun de timp.. respectiv si tehnica nu are cum sa apara in acel mic interval de timp :)

Merci mult pentru comentariu :)

Link to comment
Share on other sites

Super tare ceea ce canti, HUGE LIKE! :respect:

 

Imi imaginez cum ar suna melodiile tale prin Line-In sau USB, cu niste tobe si chitara bass in spate... eu zic ca ar iesi ceva super!

 

Daca reusesti sa faci ceva cu inregistrarea chitarei in calculator si te intereseaza niste tobe, bass (in VSTi, ce-i drept), si eventual si o chitara rhythm (asta cantata de mine, desi ma depasesti cu mult...), da-mi un PM, ceva si poate colaboram in sensul asta... adica nu stiu, e prea misto ce canti (cel putin pentru mine), ar fi mare pacat sa ramana numai la stadiul asta...

 

Inca o data, RESPEKT! :respect::headbang:

 

EDIT: Neah, deci ma unge pe suflet ce canti tu! De multe ori n-am rabdare sa stau sa ascult cap-coada chiar tot ce se pune pe la inregistrari, dar aici chiar n-am putut sa ma opresc din ascultat...

 

Да здравствует РОК-МУЗЫКА !!!

Edited by mike KidLazy
Link to comment
Share on other sites

Super tare ceea ce canti, HUGE LIKE! :respect:

 

Imi imaginez cum ar suna melodiile tale prin Line-In sau USB, cu niste tobe si chitara bass in spate... eu zic ca ar iesi ceva super!

 

Daca reusesti sa faci ceva cu inregistrarea chitarei in calculator si te intereseaza niste tobe, bass (in VSTi, ce-i drept), si eventual si o chitara rhythm (asta cantata de mine, desi ma depasesti cu mult...), da-mi un PM, ceva si poate colaboram in sensul asta... adica nu stiu, e prea misto ce canti (cel putin pentru mine), ar fi mare pacat sa ramana numai la stadiul asta...

 

Inca o data, RESPEKT! :respect::headbang:

 

EDIT: Neah, deci ma unge pe suflet ce canti tu! De multe ori n-am rabdare sa stau sa ascult cap-coada chiar tot ce se pune pe la inregistrari, dar aici chiar n-am putut sa ma opresc din ascultat...

 

Да здравствует РОК-МУЗЫКА !!!

 

 

Merci Mult :))

E o raritate sa vad la un cetatean român in rubrica interese "limba rusa" :)

Mai mult ascult METAL.. in special Melodic Death (Dark Tranquillity, In Fames, Dissection etc.)

Nu stiu daca am sa ajung sa inscriu prin Line In, deoarece nu dispun de timp... cu parere de rau...

Din aceeasi cauza plus scule proaste(inafara de amplificator) nu reusesc sa formez o trupa...

Ramine sa stau in casa sa mai compun ceva din cand in cand..

Dar oricum, merci frumos pentru comentariul tau, placut e sa auzi pareri ultra pozitive(in cazul tau) in adresa melodiilor compuse..

TNX!!! \m/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Merci Mult :))

E o raritate sa vad la un cetatean român in rubrica interese "limba rusa" :)

Mai mult ascult METAL.. in special Melodic Death (Dark Tranquillity, In Fames, Dissection etc.)

Nu stiu daca am sa ajung sa inscriu prin Line In, deoarece nu dispun de timp... cu parere de rau...

Din aceeasi cauza plus scule proaste(inafara de amplificator) nu reusesc sa formez o trupa...

Ramine sa stau in casa sa mai compun ceva din cand in cand..

Dar oricum, merci frumos pentru comentariul tau, placut e sa auzi pareri ultra pozitive(in cazul tau) in adresa melodiilor compuse..

TNX!!! \m/

 

Eu sunt mai mult pe alternativ, dar imi place mult si stilul tau, mi-ar placea si mie sa pot sa ajung la un moment dat sa cant asa ceva, fie si ca rhythm.

 

Pai tot din lipsa de timp nici eu nu imi pot forma o trupa la momentul actual. De asta tot caut oameni pe net, sa facem colaborari muzicale. De scule bune nu dispun nici eu, dar asta conteaza mai putin, idei si suflet pentru muzica sa fie, cu restul, ne descurcam noi :)!

 

Oricum, daca te hotarasti la un moment dat sa faci ceva in sensul asta, ma poti contacta! ;) \m/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Culmea... am vrut sa inscriu o piesa compusa de acum 3 zile prin Line In , dar nu am aceasta intrare la laptop :D ramine sa le inscriu cum am facut mai inainte...

 

Incearca prin mufa de microfon, poate merge... s-ar putea sa "fasaie" un pic mai tare decat ar fi facut-o prin Line In, dar incearca si asa, poate iese ceva... sau poti sa-ti iei eventual o interfata audio, ceva, prin care sa-ti poti conecta chitara la laptop...

Edited by mike KidLazy
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

domne eu am tot 2 mufe la laptop... una de mic si una de casti... ia vezi tu la volume settings cand dai la recording ce-ti apare... ar trebui sa apara "front mic".... "microphone" si "stereo mix" - sau line in... Daca vezi cumva stereo mix esti pe drumul cel bun... iti iei audacity si-l setezi pe stereo mix... daca e prea tare si bazaie mai umblii la reglaje ca poti sa-l scoti foarte bine si frumos... eu cel putin asa am facut....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

inca una... sorry pentru greseli :D uit ce am de cantat :D cred ca e ultima facuta sub microfon...

 

p.s. multumesc lui mike KidLazy pentru inspiratie :)

 

 

Pentru putin, Deaf! :)

 

Din nou, jos palaria, imi place! Poate facem tobe si la asta, dupa ce (sau mai bine zis, daca :lol:) terminam "Funeral".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.