www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

squier standard stratocaster vs. ibanez RG321MH-WK


Guest pytu
 Share

Recommended Posts

Salut,

nu stiu ce sa cumpar sunt incepator: squier standard stratocaster vs. ibanez RG321MH-WK.

 

va rog sa ma ajutati sa nu arunc 10. mil pe geam.

sau veniti pls cu variante.

 

multam' fain

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest kdavru

Salut,

nu stiu ce sa cumpar sunt incepator: squier standard stratocaster vs. ibanez RG321MH-WK.

 

va rog sa ma ajutati sa nu arunc 10. mil pe geam.

sau veniti pls cu variante.

 

multam' fain

:)

salut...am eu ceva de vanzare daca te intereseaza...nu e squier standard stratocaster...e un squier by fender stagemaster care cred eu k e mai bun...doar ce-o sa zic si eu acum.. :( are floyd rose licentiat...+o doza nervoasa l bridge...un B.C.Rich Humbucker+mai vezi tu aici...http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=6997&hl=....problema e ca vreau 12 pe ea...dar eu zic k face banii pe deplin :):)

Link to comment
Share on other sites

omu a zis ca e incepator...e contraindicat floyd rose-ul incepatorilor. as merge mai degraba pe squier.

Edited by _Theo_
Link to comment
Share on other sites

nu te supara da nu numi floydu ala un floyd de calitate :)

si eu zic sa nu mergi pe floyd...in special la banii astia...tind sa creeze mai multe probleme decat placerea de a trage de el :)

Edited by tudor.
Link to comment
Share on other sites

da ce-ai cu floyd-u ma omule?eu inteleg k multe chitari au floyd licentiat in china dar asta nu inseamna k si al meu e la fel nu???:)

Edited by kdavru
Link to comment
Share on other sites

da ce-ai cu floyd-u ma omule?eu inteleg k multe chitari au floyd licentiat in china dar asta nu inseamna k si al meu e la fel nu???:)

io zic ca fiind floyd licentiat tot aia chestia...

si am dubii serioasa ca e facut in alta parte decat prin asia pe undeva :) (china,japonia,indonezia,etc)

habar n-am exact unde se fac squire :)

si nu am nimic cu floydu...sunt chiar fan floyd :( ...doar ca am avut experiente nasoale cu cele licentiate...

Edited by tudor.
Link to comment
Share on other sites

Daca vrei chitara cu floyd iti trebuiesc multi bani, eu personal am avut un ibanez rg320 fain nu zic dar ideea e ca nu trageam de el ca nebunu pentru ca se dezacorda (era floyd licentiat) acu am un Peavey Wolfgang EVH; da... scrie pe el licentiat de catre Floyd Rose are si D-tuna(Aduce E Gros in D) si pot sa trag ca nebunu de el.Nu am nici o treaba ; nu se dezacordeaza dar cat costa nenica :) deci in concluzie dai banu ai floyd misto sa nu va ganditi ca daca va luati chitari de 400-500 E o sa aiba un floyd genial :) (Nu mai zic de cele de 100E 200E etc.....)

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei chitara cu floyd iti trebuiesc multi bani, eu personal am avut un ibanez rg320 fain nu zic dar ideea e ca nu trageam de el ca nebunu pentru ca se dezacorda (era floyd licentiat) acu am un Peavey Wolfgang EVH; da... scrie pe el licentiat de catre Floyd Rose are si D-tuna(Aduce E Gros in D) si pot sa trag ca nebunu de el.Nu am nici o treaba ; nu se dezacordeaza dar cat costa nenica :) deci in concluzie dai banu ai floyd misto sa nu va ganditi ca daca va luati chitari de 400-500 E o sa aiba un floyd genial :) (Nu mai zic de cele de 100E 200E etc.....)

cam asta incercam sa zic si eu :)

Link to comment
Share on other sites

Ii SQUIER, nu squire...asta e iar o greseala si poate d aia nu stii, se fac ori in china sau indonezia sau AMERICA...nu te lua dupa astia meri si incearca-le o sa iti vina sa arunci ibanezu pe geam cu jagged edge-ul sound c il are, iar bc rich-ul banuiesk k ai vaz d c kerry king are EMG-uri si a scos dozele BDSM din el...

Link to comment
Share on other sites

t cam grabesti sa zici k floyd licentiat tot aia...dak ai dubii hai l mine acasa sa-l vezi :) unele-s in china...altele in usa...al meu in usa..si nu cred k se compara calitativ...eu trag d el k nebunu(squeling sounds gen dimebag de exemplu)si nu se dezacordeaza si n-are nici p dreq...si pot sa-l cobor din E in D de exemplu..

Link to comment
Share on other sites

puteti sa-mi ziceti pana maine ca o chitara care costa 10mil in romania, deci afara e mult mai ieftina e facuta in sua...tot nu ma convingeti... :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.