www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Mark Knopfler In Romania


Les Paul 1960
 Share

Recommended Posts

http://www.markknopfler.com/tour/ -Apr 25, 2013 Bucharest, RO -Sala Palatului.

Cu siguranta imi iau bilet. Dar nu inteleg .......Sala Palatului....adica omul asta umple stadioane, e legenda.

S-a ridicat parul pe mine cand am auzit ca vine.

Edited by Les Paul 1960
Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca ar veni destui ca sa umple un stadion. Eu ma gandesc ca problema ar fi mai degraba o sonorizare "a la Romania".

Hehe, merg si eu! Din pacate nu cred ca ar avea un public de stadion in Ro...

Link to comment
Share on other sites

e o mare realizare pt. Romania ca acest om ajunge in sfarsit si pe aici... nu stiu exact cine sunt organizatorii... dar BRAVO lor pt. idee si initiativa !!!

 

acuma... sa fim seriosi... din pacate in Romania acest mare muzician nu mai are acum cum sa umple un stadion... sub nume propriu , ca solo act ! este adevarat ca facea asta cu DIRE STRAITS... care poate ca ar fi trebuit adusi in Romania imediat dupa 1989, cat au mai fost activi...(pana prin 1993)... dar cum noi am ratat glorios multe trenuri care au trecut pe langa tara noastra.... asta e...

 

din ce am vazut eu... doar in anumite tari poate ca umple locatii(spatii) mari... de peste 5.000 de locuri... acolo unde cultura nu a fost aruncata la gunoi si genul de muzica pe care-l face el este popularizat si difuzat la radio in mod constant(NU NEAPARAT IN EXCES)...

 

In afara de asta... ceea ce canta el pe discurile lui solo este o muzica ce se preteaza mult mai bine intr-un spatiu gen Sala Palatului... ca o sa cante cu siguranta si piesele de legenda din perioada Dire Straits... fara indoiala... dar... SA FIM REALISTI... nu ar umple niciodata un stadion ! NU fara numele DIRE STRAITS !!!

 

sunt curios in ce formula de trupa o sa vina... o varianta restransa sau o formula mai mare(cu pachet de viori si suflatori...)...

 

oricum... nu e de ratat ! mai ales de catre chitaristii din Romania... care au de invatat de la el multe !!! FOARTE MULTE !!!! mai ales pe partea de sunet si de FEELING ! ca la tehnica instrumentala.... ce sa mai vorbim... vorbele sunt de prisos !

 

sa ne vedem cu bine acolo ... la locul faptei ! :)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.