www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Serafic


Guest _Theo_
 Share

Recommended Posts

Guest _Theo_

5 piese din repertoriul trupei Serafic, inregistrate (cu buget redus) in mai. nu s-au folosit cine stie ce scule, fapt ce se aude destul clar, tobele au fost trase live, chitara printr-un preamp de voce pe lampi intr-un peavey bandit captat cu microfon, bassul cu acelasi preamp, orga diret in mixer...etc etc. suntem constienti de toate gafele...desutle vorbe...enjoy!

 

serafic is:

Vlad Goleanu - voce

Theo Apostol - chitara

Serban Georgescu - bass

Jonny Trifu - tobe

Adina Oprea - clape

Serafic___Ilegal.MP3

Serafic___O_viatza_am.mp3

Serafic___Oglinda.mp3

Serafic___Potzi.MP3

Serafic___Serafimii.mp3

Edited by _Theo_
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest domnul Rig

Nu pot sa ma concentrez cand ascult - ma zgarie soundul ultra-radio-friendly. Totusi, suna foarte bine. V-am vazut si la Bla Bla si ati facut supershow. Cheerz! :)

Link to comment
Share on other sites

Nu pot sa ma concentrez cand ascult - ma zgarie soundul ultra-radio-friendly. Totusi, suna foarte bine. V-am vazut si la Bla Bla si ati facut supershow. Cheerz! :)

<dar> chestia e ca sunt singurele piese radio-friendly, tocmai de aceea am ales sa le inreg pe astea.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nu se poate...Prima piesa suna exact cu o piesa de a mea compusa...hmm...ma rog ieri... ;)

...numai de bine, super misto...

:):):(

brilliant mids think alike B)

multumim pentru aprecieri :)

Link to comment
Share on other sites

Guest BlackFang

parka ar fi panic at the disco melodia ilegal......prea tare.....:)

 

ce voce are Vlad....moamma.......ce se inroseste cand mai canta live :) .....a cantat vreodata live...ragusit?

 

 

rock on dudes :)

Edited by BlackFang
Link to comment
Share on other sites

Deci de ieri incoace va ascult piesele...Prietena mea le fredoneaza...sunteti niste superstari... :)

:):):(

sweeeeet dud ;) ma bucur sa aud chestii d-astea B)

dar ma asteptam si la ceva critici...

well....

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei neaparat, imi fac eu o clona si incep sa critic :) . Bine ca am ce... Cu cat ascult mai mult piesele astea, cu atat descopar mai multe imperfectiuni, de nu-mi vine sa cred... Promitem ca urmatorul nostru material va fi mult mai bun, atat din punct de vedere muzical, cat si sonor :)

 

Oricum, aprecierile voastre ne magulesc, chiar daca-s cam nemeritate. Acum pot sa ma las fericit de muzica :) . Thanks guys!

Link to comment
Share on other sites

Nu se poate sa nu va aduc si eu la cunostinta aprecierile mele :)

Prima data am auzit Oglinda, cand au fost inscrierile pt Bla Bla Music. Cel putin o luna a fost in topul meu 5 (overall)... o ascultam de cel putin 2 ori/zi... :)

Anyway... super & good luck

Edited by TB_TM
Link to comment
Share on other sites

Guest BlackFang

Sunteti de moda veche ... e greu cu acest stil sa ajungi la top. :)

Nu-mi da nimic nou cea ce faceti dar e placut.

Bafta!!! :)

 

mi nu mi se pare kai de moda veche.....si io cred k au ajuns in top........deja Liceu de arte vb despre voi dudes......vam vazut si pe geamu de la MC MUSIC pe hartie k un concert :) ..... in cta ati ajuns dudes.......

Link to comment
Share on other sites

mi nu mi se pare kai de moda veche.....si io cred k au ajuns in top........deja Liceu de arte vb despre voi dudes......vam vazut si pe geamu de la MC MUSIC pe hartie k un concert :) ..... in cta ati ajuns dudes.......

 

Sa stii ca ma bucur de cea ce ai scris despre baieti. :)

... si tin pumnii dc este vorba despre asa ceva, deci incaodata urez succes, baieti! :)

Link to comment
Share on other sites

Pai ala nu e tocmai site... e un fel de suport pentru "Oglinda" . Site facut calumea o sa vina mai incolo, nu stim exact cand... Sa gasim un webdesigner talentat si convenabil, si timp. Sau sa invatam noi mai bine cu flashu, java etc... Pana atunci, exista www.myband.ro/serafic :)

Link to comment
Share on other sites

Pai ala nu e tocmai site... e un fel de suport pentru "Oglinda" . Site facut calumea o sa vina mai incolo, nu stim exact cand... Sa gasim un webdesigner talentat si convenabil, si timp. Sau sa invatam noi mai bine cu flashu, java etc... Pana atunci, exista www.myband.ro/serafic :)

 

Uite-te in semnatura mea :)

Si vezi ca exista un topic aici pe rgc cu oferta pt. forumisti :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Suna bine....de fapt o inregistrare mai "profesionala" ar scoate muuult mai mult!

Vocea poate fi mai mult lucrata! Pentru un LIVE suna bine! Desi ca stil e usor diferit fata de ce cant eu, e placut la ascultat. Spor....

 

PS: piese asculatate (deocamdata) Oglinda si Ilegal.

 

 

Revin cand le ascult si pe restul!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.