www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Shredding equipment ?care?


Razvan S.
 Share

Recommended Posts

Guest tudor.

io zic ca e chestie de gust...sunetul pe care il cauti..chitara cu care te impaci tu bine...etc :)

Edited by tudor.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Iti zic din experienta... nu exista scule facute special pentru shred ! Toate sculele n-or sa-ti faca chitara sa cinte singura ! Ca la inceput asa eram si eu ... vreau aia vreau aia vreau aia ... Mai incolo am invatat ca poti sa dai clasa si sa te uiti de sus la altii si mai "modest" si cu un pic mai putini bani ... daca vrei cu adevarat sa dai impresia ca tu cinti de 20 de ori mai repede ia-ti o pedala de ecou, bag-o pe ecou continuu si pun-te pe prajit game !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

intrebam de un amp sau cva...nu ca DEGETE lol(aia e strict treaba mea cu imbin modurile)...si nu e chiar bagi akol cateva kestii si gagicile.... :))....nervi si TIMP...da...are dreptate malex.eventual un Rhino preamp? :)

 

Am obs o kestie f faina....overdrive-ul conteaza foarte mult si modul cum cu putin gain, se leaga altfel notele...e cert ca nu poti canta shred pe orice fel de distors.Dar mi-am dat seama ca depinde f mult cum iti setezi distorsu si cum se leaga notele intre ele din cauza hertzilor la kre se termina fiecare nota...sa fiu mai clar suni de 2 ori mai rapid dak e un sunet d genu legato in hertzi, si daca tii pana p lat...intelegetzi cva? :) (parerea mea:P)

Edited by skarbu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.