www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Hardwire Tl-2 Vs Ehx Metal Muff


andreyush01
 Share

Recommended Posts

Dupa o analiza foarte atenta a posibilitatii de a arunca EHX-ul, mi-am dat seama ca pedala suna cum imi doream doar cu un eq in fata. Asa am scapat de ''ear fucking noise-ul'' nenorocit, care mai avea putin si ma aducea intr-o stare de deprimare cu tendinte sinucigase.

Acum suna cum trebuie, eq-ul este unul improvizat, are un singur pot de tone, dar care face ceea ce nu face eq-ul din pedala.

Oare exista vre-o pedala high gain cu destul low end care sa nu te zgarie pe creier iar mediile sa nu fie asa de pronuntate, cu eq pus pe flat? Adica eq-ul din pedala sa faca ce trebuie, sa nu mai vin cu alta corectie externa ca sa ''sune''.

Huh ce nervi am, sunt tot ca racu'.

 

 

Dar tu intr-un topic ai spus : EHX Metal Muff- am aceasta pedala si stie bine ce stie.......nu te zgarie pe creier ca mt-ul, plus ca ai buton de boost pentru solistica.

Am reusit sa scot din ea tonuri pentru Pantera, Sepultura, chiar Death (depinde si de output-ul dozelor instalate pe chitara si de constructia chitarei)

 

Pareai multumit de ea :(

Link to comment
Share on other sites

Pai nu ''zgarie'' asa de tare ca mt-ul, si am reusit sa scot tonurile descrise, nu e greu. Aia cred ca am scris inainte sa iau HM-2 de la Boss si sa am alt termen de comparatie. HM-ul cu putin mai mult gain e pedala ideala pentru mine. Dar cuun eq am scapat de inaltele alea deranjante (na, poate sunt eu mai mofturos, am vazut pe net multi care nu se plang de asta).

Dar tu intr-un topic ai spus : EHX Metal Muff- am aceasta pedala si stie bine ce stie.......nu te zgarie pe creier ca mt-ul, plus ca ai buton de boost pentru solistica.

Am reusit sa scot din ea tonuri pentru Pantera, Sepultura, chiar Death (depinde si de output-ul dozelor instalate pe chitara si de constructia chitarei)

 

Pareai multumit de ea :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.