www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Esp Ltd Ec-330


Guest lucian99
 Share

Recommended Posts

Guest lucian99

Am o nedumerire.Pe mc music PRS SE Paul Allender costa 2880 lei si pe thomann 4000 lei.De ce e asa mare diferenta de pret?e calitatea mai slaba pe mc music sau de ce?

Link to comment
Share on other sites

Ce ma enerveaza atitudinea asta de incepator expert. Frate, "imi plac dozele active". Pun pariu ca habar n-are ce-s alea si ca le-a vazut doar in poze si pe youtube.

"Vreau cu floyd". Bineinteles ca nu-l va folosi, si daca-l va folosi, o va face sigur in alte scopuri (gen scarpinat in nas cu maneta).

 

E exact ca taxo unei prietene de-a mea, care si-a luat calculator de 30 de milioane ca sa faca contabilitate.

 

Bai lucica, baga-ti mintile-n cap. Ia-ti o chitara mai modesta si un amplificator mai bun. Lasa dracului emgurile, ca nu-ti trebuie.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest lucian99

Posibil c apretul de la McMusic sa fie de la modelul anterior, fara doze EMG

nu. are emg.M-am uitat.numai aia mov nu are.Restul au

 

Ce ma enerveaza atitudinea asta de incepator expert. Frate, "imi plac dozele active". Pun pariu ca habar n-are ce-s alea si ca le-a vazut doar in poze si pe youtube.

"Vreau cu floyd". Bineinteles ca nu-l va folosi, si daca-l va folosi, o va face sigur in alte scopuri (gen scarpinat in nas cu maneta).

 

E exact ca taxo unei prietene de-a mea, care si-a luat calculator de 30 de milioane ca sa faca contabilitate.

 

Bai lucica, baga-ti mintile-n cap. Ia-ti o chitara mai modesta si un amplificator mai bun. Lasa dracului emgurile, ca nu-ti trebuie.

mie imi trebuie chitara mai buna .Nu dupa un an sa o schimb .Si scuza-ma daca nu toti sunt profesionisti ca si tine
Link to comment
Share on other sites

Guest lucian99

Ce ma enerveaza atitudinea asta de incepator expert. Frate, "imi plac dozele active". Pun pariu ca habar n-are ce-s alea si ca le-a vazut doar in poze si pe youtube.

"Vreau cu floyd". Bineinteles ca nu-l va folosi, si daca-l va folosi, o va face sigur in alte scopuri (gen scarpinat in nas cu maneta).

 

E exact ca taxo unei prietene de-a mea, care si-a luat calculator de 30 de milioane ca sa faca contabilitate.

 

Bai lucica, baga-ti mintile-n cap. Ia-ti o chitara mai modesta si un amplificator mai bun. Lasa dracului emgurile, ca nu-ti trebuie.

FUCKer
Link to comment
Share on other sites

mie imi trebuie chitara mai buna .Nu dupa un an sa o schimb .Si scuza-ma daca nu toti sunt profesionisti ca si tine

 

Mai buna decat ce? Daca iti place o chitara nu o schimbi dupa un an, chiar daca scrie Squier sau Gibson pe ea. Daca nu-ti place, o schimbi. Dar daca n-ai pus mana in viata ta pe o chitara, e imposibil sa stii daca iti va placea mai mult una sau alta. Tu vii cu intrebari, noi incercam sa-ti bagam mintile in cap si sa-ti scoatem fazele cu "asta e mai buna pentru ca are lilieci si doze pe baterie" si tu ne iei cu "Fucker". Frumos ma, frumos.

Edited by 'mnezãu
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Am mai zis chestia asta de multe ori pe acest forum: nu ai de unde sa stii ce vrei de la un instrument anume pana nu ai ai o oarecare experienta.

Daca tot vad ca ii dai inainte ca vrei doze active, iti recomand Charvel DS2. E una din putinele chitare care m-au impresionat din primul moment: http://www.guitarshop.ro/produs.php?pid=1976

Asa iti vor ramane suficient bani pentru un set amplificator + boxa decent.

Link to comment
Share on other sites

Am mai zis chestia asta de multe ori pe acest forum: nu ai de unde sa stii ce vrei de la un instrument anume pana nu ai ai o oarecare experienta.

Daca tot vad ca ii dai inainte ca vrei doze active, iti recomand Charvel DS2. E una din putinele chitare care m-au impresionat din primul moment: http://www.guitarsho...us.php?pid=1976

Asa iti vor ramane suficient bani pentru un set amplificator + boxa decent.

 

Charvel, bleah, nu sunt bune. Prea cheap. De la 4000 de lei in sus incep chitarele, restul sunt scanduri cu sarme. In plus, sa nu uitam, Charvel Desolation = MADE IN CHINA!!! Sucks!!! Bleah... Se strica astea.

 

Amp-ul si boxa sunt irelevante cat timp ai o chitara bazata. Ca sa aflati ceva ce nu stiati, Pat O'Brien canta printr-un Vox Pathfinder 15. Versiunea fara reverb. Daca iese sunetul misto din electrica, diffuzorul de 8'' suna mai bine decat orice 4x12.

 

@lucian99 - sper ca am acoperit o parte din ceea ce vroiai tu de fapt sa auzi. Vad ca tu de fapt asta cauti, sa zicem ca tu ai dreptate, iar restul care ti-au dat sfaturi n-au habar. N-au dreptate, sunt prapaditi toti. Toate ideile tale au fost excelente. Sper sa ne spui ce ti-ai luat, ca sa ne putem lua si noi la fel.

 

Am ajuns la concluzia ca unii chiar merita sa dea o gramada de bani pe rahaturi si sa ajunga la concluzia ca de fapt lor nu le plac rahaturile respective.

Edited by 'mnezãu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ce ma enerveaza atitudinea asta de incepator expert. Frate, "imi plac dozele active". Pun pariu ca habar n-are ce-s alea si ca le-a vazut doar in poze si pe youtube.

"Vreau cu floyd". Bineinteles ca nu-l va folosi, si daca-l va folosi, o va face sigur in alte scopuri (gen scarpinat in nas cu maneta).

 

E exact ca taxo unei prietene de-a mea, care si-a luat calculator de 30 de milioane ca sa faca contabilitate.

 

Bai lucica, baga-ti mintile-n cap. Ia-ti o chitara mai modesta si un amplificator mai bun. Lasa dracului emgurile, ca nu-ti trebuie.

:)))))))))))))=)))))))) Trollul trollilor de pe rgc!Gg frate,ai umor ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.