www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ipt Recording - Un Studio Fara Incepatori


horia_panaitescu
 Share

Recommended Posts

Dragi prieteni, va invitam sa va convingeti singuri despre ce este (sau poate fi) vorba la adresa

Ion Minulescu, Complex Flaros (Timpuri Noi) - Studioul IPT Recording.

 

Noi nu facem piese la 100 de euro bucata, si nici nu invatam/experimentam pe banii artistului.

Noi ne iubim meseria si facem altceva.

Daca n-ai auzit de microfoane "matched pair", daca nu stii ce face un VacRac sau daca brand-ul Barefoot nu-ti spune nimic, este pentru ca acestea nu sunt foarte accesibile in Romania si se gasesc predominant in studiourile din strainatate. Dragii nostri, inca o data, treceti intr-o vizita pe la IPT Recording, nu musca nimeni (si avem cafea pentru curiosi), aici puteti descoperi acel mult ravnit "suna ca afara".

 

Avem deshidere spre orice gen de productie audio. Aici se imprima caracterul artistului, nu caracterul studioului (asa cum se intampla la studiourile mai recunoscute de la noi). Garantam pentru calitatea superioara a serviciilor de recording (solo sau tot band-ul), edit, mixing, mastering, etc. Pentru pretentiosi, putem pune la dispozitie instrumente si amp-uri "deocheate" la preturi rezonabile.

 

Si pentru ca doar echipamentul nu face totul, doar venind aici aveti ocazia sa cunoasteti si oamenii (si experienta lor).

 

Puteti arunca o privire aici http://www.facebook.com/iptrecording

 

post-9869-0-69273800-1346935684_thumb.jpgpost-9869-0-28163500-1346935780_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cu scuze ca ne bagam in seama, dar, nici noi nu am auzit de VacRac.

 

Ne am documentat, am vazut, dar chiar nu este indispensabil unui studio...

 

Cat despre Barefoot,,ok, , dar exista alte sute firme consacrate cu aparatura de top......

 

Despre "sound ul ca afara",,,, intai sa stie trupele sa compuna, sa interpreteze, si sa stie ce doresc de la piese, aparatura si sound........

Link to comment
Share on other sites

Dragilor nimic si nimeni nu este indispensabil.

Este vorba despre faptul ca la noi in studio prin multitudinea de echipamente si experienta noastra se poate ușor ajunge la sunetul dorit.

Nu conteazã cum cânta artistul. Calitatea sunetului este ori buna ori slaba.

Edited by horia_panaitescu
Link to comment
Share on other sites

@ PyramidStudio,

Scuze acceptate :)

 

...si pentru ca sa tragem o linie intre a) pareri/observatii si B) argumente practice as vrea sa stiu in ce categorie se incadreaza postul dvs. Eu nu vreau decat sa-mi informez corect potentialii clienti si sa apelez la discernamantul lor in a face alegeri in functie de ce proiect vor sa duca la capat. Stim ca sunt multi care iau de bune postarile pe forumuri (fara a se mai documenta), v-as ruga deci sa reveniti cu argumente (eventual echipamentul pe care ati avut ocazia sa lucrati personal) ca sa ne facem o imagine de ansamblu mai corecta.

Sunt foarte multe "studiouri" care si-au construit activitatea si echipamentul pe principiul "nu este indispensabil". Este de datoria noastra sa aducem la cunostinta "micile" diferente care, da, intr-un final, vor justifica si diferenta de preturi practicate.

Cat despre trupe, sunt foarte multe trupe in tara asta care stiu ce vor dar n-au cu cine si cad prada sclipicilor, super-ofertelor, cunoscatorilor, promisiunilor.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.