www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Open Jam


cyfer
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

 Am trimis un mail pe site-ul tau. Am spus ca vreau sa cant, dar am uitat sa precizez la ce... chitara:) Ca scule am doar chitara  :) un Ibanez GRX 90.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest Baumwolle

A fost o searã de zile mari! Felicitãri trupei F.A.M., care i-a lãsat pe toți cei pe care i-am privit cu gura cãscatã. :)

Link to comment
Share on other sites

Cãtãlin Grosu este invitatul special la Open Blues Rock Jam, mâine, 23 martie, 2009, ora 2009 @Big Mamou. Fost solist vocal al trupei Lone Star, Cãtãlin cântã la pian, acordeon și muzicuțã.

Este probabil singurul care cântã zydeco în România.

 

Secția ritimicã va fi alcãtuitã din Robert Ardeleanu (bas), Costantin Bãrbãșelu (tobe), componenți ai trupei Trenul de Noapte.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Avem searã de rock sudist la Open Jam, cu trei componenți ai trupei Old News invitați speciali:

Cristi Donos (chitarã)

Sebastian Nazarevscky (chitarã)

John “Bones” Enache (voce)

 

La tobe este Claudiu „Nașu” Purcãrin (SISTEM), iar la bas e Radu Andrei (PUBLIKA).

 

Se va cânta mult Lynard Skynard, Allman Brothers și SRV.

Link to comment
Share on other sites

A fost o searã foarte frumoasã.

În afarã de invitații speciali de la Old News, am avut și invitați surprizã:

Nicu Damalan (Directia 5), Adrian Tãnase (Sens, Parlament), Totu Rareș, Robert Ardeleanu și Costel Bãrbãșelu.

 

Setlist.

 

Marți, 6 aprilie, îl avem invitat pe Hanno Hoefer (Nightlosers).

Link to comment
Share on other sites

Hanno Hoefer (Nightlosers) e invitat special în seara asta la Open Jam.

Secția ritmicã e formatã din Vlady Sãteanu bas (Byron) și Claudiu Nașu Purcãrin tobe (Sistem).

Mai vine Adrian Tãnase chitarã (Sens, Parlament) cu care vom cânta câteva piese SRV.

 

Vã așteptãm cu drag :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Atât de mult ne-a plãcut seara de jam în care a fost Hanno invitat, încât ne-am decis s-o mai facem o datã.

 

Așa cã sâmbãtã, ora 22, la Big Mamou, va avea loc un „Blues Event” în componența

Hanno Hoefer chitarã, voce, muzicuțã

Claudiu Nașu Purcãrin tobe

Dan Saghin bas

Cyfer chitarã, voce

Link to comment
Share on other sites

Marcian Petrescu vine la Open Blues Rock Jam eveniment organizat de Cyfer la clubul Big Mamou

 

Ora inceperii concertului – 21:00 / pret bilet – 10 lei.

 

Marcian Petrescu este invitatul special la Open Blues Rock Jam, ediia din 27 aprilie 2010.

 

Alaturi de Cyfer, organizatorul evenimentului, se vor mai afla pe scena Dan Saghin (bas) si Ionel „Tase” Tanase (tobe).

 

Cei patru muzicieni vor improviza pe teme clasice de blues i rock.

 

Marcian Petrescu este considerat cel mai bun muzicutist de blues din Romania si este liderul trupei Trenul de Noapte, singura formatie de Harmonica Blues din Romania.

 

Dan Saghin este un experimentat basist de jazz, catigator al premiului 1 la Cerbul de Aur alaturi de trupa Slang. A colaborat cu nume importante ale jazz-ului romanesc: Mircea Tiberian, Tudi Zaharescu, Cristian Soleanu si multi altii.

 

Ionel „Tase” Tanase este un tobar experimentat, cunoscut in special pentru colaborarea cu trupele Sarmalele Reci i Vama Veche.

 

Din 2006, Cyfer este gazda si organizatorul unui eveniment singular in Romania, Open Microphone, desfasurat timp de trei ani, in fiecare marti, in clubul Big Mamou din Bucuresti.

 

Aflat sub semnul invitatiei : Ia-ti chitara si vino sa canti cu... Cyfer - Open Microphone ofera un suport adecvat muzicienilor dornici de afirmare si un spectacol inedit amatorilor de concerte live.

 

Serile de jam session de la Big Mamou au atins cifra record de 100 de reprezentatii in aprilie 2009. In octombrie 2009 a inceput al patrulea sezon de Open Mike, cu un nou format si o noua titulatura: Open Blues Rock Jam.

 

Relatii si rezervari: club BIG MAMOU - Splaiul Independentei nr. 2B - 0724 671 108 + 0744 520 149

Link to comment
Share on other sites

Pe lângã comunicatul de presã, adaug cã se vor mai afla alãturi de noi pe scenã și:

Daniel Bouroșu (chitarã, trupa Pasager);

Claudiu Nașu Purcãrin (tobe).

 

Daniel e un chitarist extraordinar, vechi prieten și concitadin de-al meu. În 1992 improvizam împreunã pe trackuri de blues, acum o sã improvizãm cu trupã :)

 

Sã recapitulãm formula

 

invitat special

Marcian Petrescu (harmonica, voce)

 

trupa

Dan Saghin (bas)

Ionel Tase Tãnase (tobe)

aka noua mea trupã pentru prima datã la open jam

 

invitati surprizã

Daniel Bouroșu (chitarã)

Claudiu Nașu Purcãrin (tobe)

x

y

z

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dacã din nush ce motiv nu mergeți la Greg Koch, Weinberger, Ochescu, etc.. unde intrarea este liberã, vã aºteptãm la Open Jam la Big Mamou cu double Tzoaie:

 

Adi Tzoaie Stoenescu clape

Adi Tzoaie Stoenescu tobe

Cyfer chitarã, voce

 

Cântãm standarde jazz/funk și blues.

 

Bilet: 10 ron

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Salut!

 

Mâine se face Jam la Big Mamou, ora 21.

Componența

Cãtãlin Dalvarea (tobe)

Dan Saghin (bas)

Cyfer (chitarã, voce).

 

Invitat special Cãtãlin Tzetze Rãdulescu (harmonica, percuții).

 

De acum Open Jam are și propria paginã facebook

http://www.facebook.com/OpenJam

 

Urmãtorul jam va fi peste douã sãptãmâni, pe 5 octombrie și de atunci o sã menținem frecvența sãptãmânalã.

 

Cine dorește sã participe, este rugat sã mã contacteze.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.