www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cum Este Vocea Mea De Screamo? Cred Ca Asa Se Poate Numi..:|


Guest Ady Adrian
 Share

Recommended Posts

Din pacate (sau din fericire?) n-am fost pe faza sa ascult si eu inregistrarile. Au disparut. Ma rog, poate e mai bine asa, cine stie ce dracu mai pateam daca ascultam alea (judecind dupa parerile celor inzestrati).

 

Ce ma enerveaza e atitudinea voastra. Frate, omul o fi afon. Lui i se pare ca el cinta la fel de bine ca aia pe care-i asculta. Nu are capacitatea de a distinge sunetele, la fel cum nici Raspulitu' nu-si poate indoi genunchii in spate (sau poate poate, dracu stie).

"Aaa, pai da, da' vine si ne zice ca el are voce! Cum sa-l iertam?". E normala reactia lui. Uneori e mai greu sa accepti adevarul, mai ales atunci cind acesta e exact opusul a cum ti-ai fi dorit sa fie.

Link to comment
Share on other sites

Parerile sunt in cea mai mare parte rautacioase si unele chiar neavizate. Nu inteleg motivaul care il face pe Ady sa isi tot stearga melodiile. Spune ca nu-i pasa de parerile celorlalti dar totusi la pri mul comentariu negativ sare si sterge repede "creatia".

Din ce vad scopul nu este sa-l ajutam pe Ady ci sa facem misto de el. Asta este nasol mai ales ca imi pare destul de tanar dupa reactii.

 

Sfatul meu pentru Ady desi nu am ascultat inregistrarile pentru ca nu am fost destul de rapid: Cauta-ti un profesor de canto sau vre-un amic care are scoala de canto si cere-i parerea. Treaba cu afonismul este foarte relativa dar in cazul in care nu prea distingi intervalele o sa ai mult de munca.

Link to comment
Share on other sites

Parerile sunt in cea mai mare parte rautacioase si unele chiar neavizate. Nu inteleg motivaul care il face pe Ady sa isi tot stearga melodiile. Spune ca nu-i pasa de parerile celorlalti dar totusi la pri mul comentariu negativ sare si sterge repede "creatia".

Din ce vad scopul nu este sa-l ajutam pe Ady ci sa facem misto de el. Asta este nasol mai ales ca imi pare destul de tanar dupa reactii.

 

Sfatul meu pentru Ady desi nu am ascultat inregistrarile pentru ca nu am fost destul de rapid: Cauta-ti un profesor de canto sau vre-un amic care are scoala de canto si cere-i parerea. Treaba cu afonismul este foarte relativa dar in cazul in care nu prea distingi intervalele o sa ai mult de munca.

 

daca nu ai ascultat nu comenta

Link to comment
Share on other sites

Hmm... Am dat un sfat general si de bun simt

Daca ai auzit inregistrarile de ce nu ii dai tu un sfat echilibrat. Inteleg ca ti se zbarleste parul in cap dar luandu-l la misto nu o sa invete nimic. Cred ca ai o varsta mai inaintata decat el asa ca te-ai putea purta ceva mai matur. Din avatar pare ca esti tata, da-i un sfat cum i-ai da copilului tau peste 15 ani in cazul in care ar veni cu inregistrari de aceeasi calitate.

Link to comment
Share on other sites

Scuze ca fac alt topic dar nu am putut sa atasez la celalalt inregistrarea asta.Uitati pot canta asa fara probleme ca nu ma doare gatul.Ar trebui sa continui??

In inregistrare cam am citit versurile dar pot sa si cant calumea..!!

Chiar n-am nicio problema cand cant asa.Ieri am cantat vreo 1 ora aproape incotinuu.

 

Foarte tare frate.... canti senzational de misto!

De ce-ti pierzi vremea pe forumu asta?... du-te de te-nscrie la megastar si ne vedem la TV...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hmm... Am dat un sfat general si de bun simt

Daca ai auzit inregistrarile de ce nu ii dai tu un sfat echilibrat. Inteleg ca ti se zbarleste parul in cap dar luandu-l la misto nu o sa invete nimic. Cred ca ai o varsta mai inaintata decat el asa ca te-ai putea purta ceva mai matur. Din avatar pare ca esti tata, da-i un sfat cum i-ai da copilului tau peste 15 ani in cazul in care ar veni cu inregistrari de aceeasi calitate.

 

Nu stiu daca ai citit tot threadul. Deasemenea nu stiu daca ai citit si threadul cu guns and roses sau ala cu tokio hotel. Critica mea a fost constructiva. I-am zis omului sa o lase moarta ca sa nu se mai faca de cacao.Stiu ca este un pic violent sa i-o zici asa dar unii au nevoie de asa ceva pentru a realiza adevarul. Repet nu am zis nimic din rautate.

 

In threadul cu tokio hotel nu am comentat pentru ca de obicei merg pe principiul "daca nu ai nimic bun de spus mai bine taci". Acolo au comentat altii. Cand am vazut in schimb ca in ziua urmatoare a bagat inca una m-am gandit sa il descurajez sa mai faca threaduri pe care sa se adune lumea ca la maimuta si totusi .. here we are.

 

Sper ca abagat la cap acuma si ca daca mai posteaza o sa posteze ceva decent

 

Treaba asta imi aminteste de o intamplare de acum cativa ani cand un tip -var de-al basistului meu - pe care toata lumea il sprijinea si ii lauda vocea (daor din prietenie -ca sa nu se simta prost) a vrut sa cante cu noi.Am vorbit noi verzi si uscate s dupa cateva zile ne-am intalnit in sala.Omul ala era convins ca are voce si canta bine, desi daca ii dadeai o nota cu vocea sau din chitara nu nimerea nici macar pe aproape. Deci nu vorbesc de falsat cateva come - tu i dadeai SI si el canta FA. Concluzia mea a fost ca lauda nefondata iti face mai mult rau decat bine.

 

Spor(t) :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.