www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pedale


Recommended Posts

Pentru ca amplificatorul pe care il folosesc acum imi este mai mult decat suficient pentru stilul muzical abordat, m-am hotarat sa vand o buna parte a pedalelor pe care le detin. Inventarul ar fi urmatorul:

 

1. Drivetrain overdrive, din seria Garagetone de la Visual Sound. Puteti asculta aici cum suna

 

Este ca noua. Pretul Thomann este de 71 euro, eu cer 55 euro.

 

2. Carl Martin Rock Drive, un distors foooarte dragut. Suna asa:

 

Este ca noua. A costat 122 euro la cumparare. O dau cu 90 euro.

 

3. Atomic Overdive, de la Analog sound. Este o copie fidela a pedalei Okko Diablo si va puteti face o idee de cum suna, aici :

 

Este ca noua. A costat 400 lei, eu o dau cu 300 lei.

 

4. Scream for cream overdrive, de la Analog Sound, este o copie fidela a celebrului Ibanez TS 808. Cum suna, stie toata lumea.

Ca noua. A costat 300 lei, o dau cu 250 lei.

 

5. Delay De De-delay de la Analog Sound. O pedala foarte reusita si de foarte buna calitate, ca orice pedala fabricata de colegul nostru Gabi.

 

Ca noua.A fost undeva la 400 lei, eu o dau cu 300 lei.

 

6. Artec Classic Fuzztown, un efect foarte reusit. Va puteti forma o parere despre cum suna, aici:

 

Este ca noua. Pretul Thomann este de 60 euro. Eu o dau cu 45 euro.

 

7.Behringer Vintage Phaser. Este o copie foarte reusita a celebrului Electroharmonix Small Stone. Suna asa :

 

Este absolut noua, nefolosita. Pretul Thomann este de cca 20 euro, iar eu cer 15 euro.

 

8. Psycho Chorus de la Analog Sound. Din pacate am uitat sa-i fac o poza, dar este, deasemenea, ca nou. A costat undeva la 400 lei, iar eu cer 300 lei.

 

 

Toate pedalele sunt in stare perfecta de functionare fiind, asa cum am specificat ca si noi. Cu exceptia celor de la Analog Sound, toate vin in cutiile originale.

 

Conditiile de transport le discutam impreuna, iar preturile sunt toate usor negociabile, in limita bunului simt.

 

Cei interesati sunt rugati sa ma contacteze prin p.m. pentru a stabili eventualele detalii legate de livrare.

 

Multumesc.

 

PS. A, inca ceva : o poza de familie....:-)

 

post-5240-0-28239700-1346165812_thumb.jpg

Edited by Danz
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest andrei_72

Pedala(scream for cream) a ajuns la mine :wee: .Un UP :yay: de la mine pentru un om serios!

Edited by andrei_72
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.