www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand Vox Valvetronix Ad 60 Vt


Guest marin
 Share

Recommended Posts

- Este cel mai complex model din gama Valvetronix. Nu o sa adaug aici toate "features" pe care le are pt ca banuiesc ca sunt cunoscute. sunt multe...

- printre care optiunea de switch intre 1, 15, 30 si 60 W. deci poate fi folosit la fel de bine in concert pe scena sau acasa, noaptea. + iesire de casti, daca chiar deranjezi pe cineva.

- este un hibrid digital/analog. are o lampa in preamp care da calitate sunetului, mult mai organic decat al ampurilor integral digitale.

- dupa ce iti modelezi in detaliu sunetul, poate fi salvat in unul din cele 32 de preseturi.

- interesant este si knob-ul de "presence" pe langa cele clasice (gain, bass, volume etc.), optiune pe care nu o gasesti la multe ampuri.

- LOOP: send/return

- intrare de footswitch, iesire pt difuzor extern

etc. etc.

 

- arata impecabil, ca nou, nu are nici un defect

- functioneaza impecabil, nu am avut nici o problema cu el.

- toate piesele sunt originale (lampa, difuzorul, etc.)

- a fost atent ingrijit si nu a fost scos din casa

 

- il vand pt ca nu il mai folosesc deloc aproape, mi-am adunat cam toate pedalele de care aveam nevoie

- ideal pt cine vrea sa experimenteze cu sunetul dar si pt cine vrea sa cante blues sau rock (ai de ales intre 16 sound-uri de amp-uri diferite: de la acustic pana la metal)

- ideal pt cine vrea sa isi "gaseasca" sunetul propriu, sa isi dea seama de ce gen de efecte, pedale are nevoie, ca apoi sa si le cumpere separat, la calitatea cea mai buna, analog eventual (cu toate ca efectele acestui amp suna mai bine decat multe pedale de duzina, de pe piata)

- una peste alta, un amp viril, cu personalitate, care te surprinde mereu cu ceva nou. si cu un design f cool. mie personal mi-a placut maxim...

 

- se poate proba in Bucuresti, sector 1

- se poate trimite oriunde, transportul se va plati de catre cumparator

 

 

pret: 800 lei fara schimburi!!!

URGENT!!

daca va grabiti, ampul vine la pachet cu o electroacustica EPIPHONE + coarde Dunlop + husa Stagg CADOU!!!

o chitara care suna ff bine, lemn de calitate, rezonanta excelenta doar ca se cam aduna praful pe ea..

 

 

tel: 0731. 762. 797.

post-8304-0-54601000-1345072630_thumb.jpg

post-8304-0-43602400-1345072642_thumb.jpg

post-8304-0-87948400-1345072711_thumb.jpg

post-8304-0-93416600-1345072748_thumb.jpg

post-8304-0-06701500-1345072764_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.