www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Infiintez Trupa Tribute Cradle Of Filth (Bucuresti)


Guest Filth969
 Share

Recommended Posts

Guest Filth969

Titlul spune destule.

Este nevoie de:

- 2 x bucata chitarist

- 1 x bucata tobar

- 1 x bucata basist

- 1 x bucata voce feminina

- 1 x bucata clapar/a

 

CONTACT PM!

 

Mai multe detalii pe PM!

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Filth969

Referitor la locatie da din Bucuresti,

Iar tipului cu "doar cradle cantati?", da asta inseamna trupa tribute, cover band sau cum vrei sa ii mai zici in sinonime. All the best

Link to comment
Share on other sites

Guest Filth969

Pai, voce.:) UP cu ocazia asta

 

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

 

Stii, mimetice sau nu, nu vom fi prima trupa tribute a altei trupe, iar cu "creerea" nu ai de unde sa stii cine sunt si ce fac in afara de trupe mimetice. :P numai bine

 

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

De ce ar vrea orice om / rocker cu respect de sine sa cante vreo piesa a lui Filth & CO sau sa isi asocieze numele cu penibilitatea aia de Cradle ? :| WTF !?!?!? Media de varsta a "trupei" e pe undeva la 16/17 ani, nu? Varsta aia superba cand aveti impresia (gresita) ca stiti si sa cantati corect la vreun instrument, ca minunatia aia de trupa a lui Filth canta black metal si bineinteles ca po**narul ala neinteles de Laiho de la COB e "cel mai tare chitarist frate mancatzash" ... bleah

Link to comment
Share on other sites

aici o sa obiectez eu putin asa si o sa spun urmatoarele... daca te-ai fi obosit vreodata sa te uiti atent la ce fac CoF ai ramane uimit de cata munca intra intr-o melodie de-a lor... ai ramane uimit sa vezi ce si cum stiu sa faca baietii... voi recunoaste ca n-am mai ascultat CoF de multa vreme...si cand mai ascult ascult chestiile vechi...astea noi mi se par boring oarecum...dar nah...raman o formatie aparte... iar cand tu zici "aia canta black...?!" canta ceva al lor...spre deosebire de cele 199 de formatii de black pe care le asculti tu si suna toate la fel... din punctul meu de vedere sunt putine formatii care ies din tiparele astea si au succes si CoF e una dintre ele...

 

in al 2lea rand...Laiho e un chitarist excelent... daca vrei cu adevarat sa vezi chitaristi buni...nu poti spune ca e cel mai bun...dar e bun...mult mai bun decat vei ajunge tu vreodata...asa ca...shhhht!

 

si nu...nu am 16/17 ani... :P

Link to comment
Share on other sites

In primul rand, incetati sa va mai dati cu parerea ce / cate formatii asculta X si in cate Y luate cate Z feluri difera unele de altele, is raspunsuri atat de stereotipice forumistului de rand ca sincer devine plictisitor. In al doilea rand sunt zeci de trupe care ies din tiparele black metal'ului standard si care chiar stiu ce fac: Enslaved, Borknagar, Ihsahn, Emperor, Krallice, Ikuinen Kaamos, Vintersorg, Shining, Axamenta, Samael, Blut Aus Nord, Fornost Arnor ... etc etc etc .... Pe undeva prin al treilea rand, NU!!! CoF nu sunt o trupa complicata, par doar una si asta necesita o oarecare doza de talent si de tehnica dar nu te face automat un muzician ok sau demn. In ultimul rand, nu ma cunosti deci nu ai cum sa iti dai cu parerea intr'un mod realist despre nivelul meu ca si chitarist, confunzi popularitatea cu nivelul si gresesti. Avand in vedere ca nenea Laiho e doar cu (aproximativ) 7 ani mai mare decat mine si umbla vorba ca s'ar fi apucat de chitara la 11, facand un mic calcul, inseamna ca avem cam acelasi numar de ani in spate de studii muzicale si studiul chitarii :) ceea ce mai departe inseamna, facand diferenta de varsta, ca pe undeva stau mai bine in raportul age/skill ... he he he ...

Edited by Markus-JH1286
Link to comment
Share on other sites

In primul rand, incetati sa va mai dati cu parerea ce / cate formatii asculta X si in cate Y luate cate Z feluri difera unele de altele, is raspunsuri atat de stereotipice forumistului de rand ca sincer devine plictisitor

Dar tu ce faci in textul citat?

 

In al doilea rand sunt zeci de trupe care ies din tiparele black metal'ului standard si care chiar stiu ce fac

Really ? Exemple, ceva?

 

Enslaved, Borknagar, Ihsahn, Emperor, Krallice, Ikuinen Kaamos, Vintersorg, Shining, Axamenta, Samael, Blut Aus Nord, Fornost Arnor ... etc etc etc

Nu, nu, nu, lol really?, nu, nu, nu, meh aproape, nu, ultimele 4 albume nu mai sunt BM nici daca le bati cu o drujba in flacari, nu,nu ... etc...

 

CoF nu sunt o trupa complicata, par doar una si asta necesita o oarecare doza de talent si de tehnica dar nu te face automat un muzician ok sau demn.

Bull.

 

In ultimul rand, nu ma cunosti deci nu ai cum sa iti dai cu parerea intr'un mod realist despre nivelul meu ca si chitarist, confunzi popularitatea cu nivelul si gresesti.

Argumente de forumist tipic. De unde stii tu cat si ce canta baietii de la CoF acasa in dulap ?

 

Avand in vedere ca nenea Laiho e doar cu (aproximativ) 7 ani mai mare decat mine si umbla vorba ca s'ar fi apucat de chitara la 11, facand un mic calcul, inseamna ca avem cam acelasi numar de ani in spate de studii muzicale si studiul chitarii :) ceea ce mai departe inseamna, facand diferenta de varsta, ca pe undeva stau mai bine in raportul age/skill ... he he he ...

1.IDGAF. 2.Also, prove it.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.