www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dark Eternal Night (Dt)


 Share

Recommended Posts

Mascheaza niste glitch'uri aparute in track'ul de chitara. Initial am crezut ca apar doar la playback din cauza configuratiei slabe a pc'ului dar au aparut si in mp3'ul rezultat asa ca am pus un reverb de camera pe trackul de chitara si unul de sala pe master pana s'au pierdut glitch'urile. :)

Link to comment
Share on other sites

Putea sa fie mult mai fain tonul :) Pentru ca nu stiu cum sa export un ton din TH2 sa il atasez, dau setarile :

 

L : OD T9 : Drive 2, Tone 6, Level 8 > TH2 Amplifier > HeaVy51 (US) - Lead : Drive 5, Bass 9, Mid 10, Treble 8, Presence 7, Volume 10, Level -1.20 > Cabinet TH2 IR > 4 X Parametric EQ

 

* P.EQ#1 : EQ1 : Gain 5db, Freq 140Hz, Q 3, Mode Peak / EQ2 : Gain -4.5db, Freq 399Hz, Q 1.3, Mode Peak

 

* P.EQ#2 : EQ1 : Gain 2.8db, Freq 1530Hz, Q 2, Mode Peak / EQ2 : Gain -7db, Freq 2770Hz, Q 5, Mode Peak

 

* P.EQ#3 : EQ1 : Gain 7.5db, Freq 2510Hz, Q 6, Mode Peak / EQ2 : Gain -6db, Freq 6450Hz, Q 8, Mode Peak

 

* P.EQ#4 : EQ1 : Gain -4.5db, Freq 220Hz, Q 6, Mode Peak / EQ2 : Gain 0db, Freq 11.1kHz, Q 0.8, Mode LPF

 

R: RSS Comp : Sustain 10, Release 500ms, Level -10db > OD BeeDeeToo : Drive 6, Tone 7, Level 7 > TH2 Amplifier > Modern (US) - CH2 - Vintage : Drive 10, Bass 3, Mid 5, Treble 8, Presence 5, Volume 10, Level -2 > Cabinet TH2 IR > 1 X Parametric EQ

 

* P.EQ : EQ1 : Gain -3.5db, Freq 205Hz, Q 0.4, Mode Peak / EQ2 : Gain 2db, Freq 2270Hz, Q 0.2, Mode Peak

 

Atasat mai jos e IR'ul de cabinet folosit

 

L.E. Setarile de mai sus sunt valabile doar in cazul utilizarii Overloud TH2. Valorile pentru canalul stang banuiesc ca merg incercate si in ReValver MK3 simulare de 5150/6505/6505+ sau de ce nu, pe un head 5150/6505 real :)

US 4x12 Modern Cab IR.rar

Edited by Markus-JH1286
Link to comment
Share on other sites

La fel ca mai sus, Presonus One, Kontakt, Prominy etc. etc. etc. mouse :)

 

Fragment dintr'o piesa pe care o am in lucru pentru un proiect de extreme / prog ce il pregatesc impreuna cu domnul coleg forumist Solar Gates ...

Mai putin reverb de data asta, glitchuri putine (doar pe partea de clean)

 

http://soundcloud.com/imorke/in-absentia-sections-2a-2b

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.