www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

custom guitar


barbarossa
 Share

Recommended Posts

rezultatul...

 

are un sustain superb... pacat ca tastele sunt puse cu piciorul si efectiv te ranesti in ele, asa ca trebuie schimbate, dar in rest gatul se simte foarte placut, iar corpul e o bijuterie...vibreaza ca o chitara acustica

 

tastele par super , unde te ranestii ? cum ? ce faci tu cu chitara ? daca-ti cade pa bombeu mai zic dar daca canti ?

Link to comment
Share on other sites

pe marginea grifului sunt iesite un pic afara, plus ca nici nu sunt "infipte" calumea in lemn, griful fiind curbat, iar ele tind sa nu stea curbate :). cel mai tare e ca la tasta a 17- a cred se aude aceeiasi nota ca si la tasta urmatoare, iar la alta tasta tot pe acolo sus, nu se aude nimic. asta pe coarda mi subtire.

au fost puse cu piciorul, ce mai.... eu am dat 40 ron pe gat, si prostia mea a fost ca nu m-am uitat prea mult la el... ca altfel nu gaseam decat mult mai scump. o sa ma interesey de o retastare, sa vad, cat de ieftin pot sa o scot, ca nu merita totusi sa dau 300 ron pe o retastare pt chitara asta

chestia care imi place e ca, corpul, fiind mai subtire, iar gatul mai gros, dupa montarea lui si a bridge-ului am observat ca gatul e foarte drept, iar corzile pot fi lasate foarte jos, ele practic pe la jumatatea drumului sunt deja aproape lipite de taste.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.