www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vox Amplug / Pedala Distors Digitech


Guest Lord Katsumoto
 Share

Recommended Posts

Guest Lord Katsumoto

Remarc, privind Inboxul, ca am mai avut o initiativa de a vinde aceste doua obiecte de inca acum vreo 2 ani - dar am uitat total sa verific inboxul, si astfel totul a ramas asa, in aer. Daca cei ce m-au contactat mai activeaza pe acest forum, si isi aduc aminte de ele, imi cer scuze! - frigiderul e deja plin de carne.

 

Trecand peste - se vand urmatoarele: (urmeaza si poze, curand)

 

1x VOX AmPlug Lead

 

Chiar nu tin minte cand l-am achizionat - dar are minim 2 ani de zile. Il vand pentru simplul fapt ca ocupa spatiu, si nu traiesc intr-un palat. Pe langa asta, pur si simplu nu il mai folosesc, si nu mi-ar strica banii de pe el pentru altceva (un Scarlett, o treaba). Se prezinta in stare buna estetic, cat si functional.

 

Pretul este de 120 RON, negociabil. Pentru convenienta se livreaza cu baterii noi, si (optional) cu un cablu de 3.5mm tata-tata de aproximativ un metru pentru un eventual backing track.

 

~~~

 

1x Digitech "The Weapon" Dan Donegan Signature Pedal - pedala de distors

Primita cadou acum niste ani din SUA - era SH si pe atunci. Este mai mult pentru fanii Disturbed (daca exista asa ceva pe la noi) - tonurile, cel putin pentru urechile mele, sunt reproduse destul de fidel si simulatorul de sitara citeam pe undeva ca ar fi cel mai realist dintre toate. S-ar putea sa fabulez insa, nu stiu sigur. Dar pentru o cutiuta cu tranzistori si ce mai are prin ea, aproximarea mi s-a parut destul de decenta - din nou, este o estimare subiectiva.

Ce mi s-a parut interesant a fost faptul ca au inclus (la pozitia #7) echivalentul unui Digitech Metal Master - adica pe langa tonurile din melodiile respective, e si 'general purpose metal pedal'.

E construita ca un tank, se prezinta foarte bine, estetic si functional. De asemenea, este 'editie limitata' - desi habar nu am cate au fost.

 

Pretul este de 180 de RON. Da mai mult decat pe eBay deoarece vine cu un adaptor de 9V Dunlop ECB003, cumparat de la Guitar Shop. Adaptorul nu e optional, din pacate - am avut surprinza sa cumpar vreo 2 baterii Varta de 9V, si sa constat cu stupoare ca erau moarte la vreo 30 de minute de uz fiecare - confirmat cu battery tester. Si erau aproape full inainte.

 

~~~

 

Date contact

Vladimir, Bucuresti

PM (pentru amanunte, detalii, etc, DESI as prefera una dintre celalalte)

ID Messenger: the_darth_vyder

Nr. tel: 0720068612 (am rugamintea sa fiu sunat intre orele 12-22)

 

As vrea sa scap de ele cat mai rapid - e un fel de curatenie de vara tarzie - astfel incat ma angajez sa asigur livrarea oriunde in Bucuresti, si accept orice proba este necesara. Cei din afara Bucurestiului... discutam.

Edited by Lord Katsumoto
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.