www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Schimb4 Difuzoare Noi De Pe Cabinet 1960A


Recommended Posts

  • 1 month later...

Nimic nu reprezintã mai bine imaginea rock-and-roll-ului mai bine decât un perete de Marshall-uri stivuite. Deºi de multe ori imitate, nimic nu se comparã cu originalul. Primul cabinet 4x12 a fost proiectat ºi construit de cãtre Jim Marshall, în 1962, ºi astfel, o legendã s-a nãscut.

 

Cabinetul 1960 poate fi comutat intre mono (4 ohmi sau 16), sau stereo (8 Ohmi pe fiecare parte), ºi este echipat cu patru difuzoare Celestion G12T-75. Tâmplãria de cea mai bunã calitate include un sistem de autoblocare a muchiilor. Acest lucru face ca Marshall sã fabrice cabinete incredibil de rezistente ºi durabile. Manerele ultra-rezistente sunt montate pe toate cabinetele Marshall. Nu existã margini ascuțite sau de accesorii aspre. Colțarele din plastic ABSse potrivesc perfect ºi oferã o protecție excelentã tuturor celor 8 colțuri.

 

 

 

Configuratie

4x12 in Difuzoare

Celestion G12-T75 Putere

300 W Mod Operare

Mono/Stereo Greutate

36.4 kg Impedanta Mono

16/4 ohm Impedanta Stereo

8 ohm

Edited by aliorneicev
Link to comment
Share on other sites

schimb4 difuzoare noi de pe cabinet 1960A cu 2 difuzoare cu medii mai pronuntate

Dar nu este mai simplu daca facem schimb de cabinete . Am un cabinet Harley Benson ,facut absolut nemteste , echipat cu 4xCelestion V30 = 280W cu comutare pt 8 si 16 Ohm (Stereo 2x140).

Boxa este absolut noua si am cantat pe ea in sala de 3 ori . As face schimb tocmai pt ca mai am un cabinet Marshall 1960 Vintage 4x12 care este echipat tot cu Celestion V30. Celestion V30 are un "wide mid range frequency" care da un sunet deosebit de cremos.Mai ales la overdrive.

Link to comment
Share on other sites

ma gandesc, insa al meu e 3000 ron , eu l am tinut in garaj

nu pot canta p el ca nu am medii si chitaristul celalalt are peavey clasic cu medii si eu nu ma aud.

de aceea folosesc si eu peavey pe tranzistori cu procesor. l am luat obligat nu vroiam sa l iau.de la mcmusic nu vroiau sa mi mai dea banii inapoi. intr un bar i-am dat tipului de la antract sa cante intr o seara.ma gandeam k imi gasesc cumparator

 

http://www.youtube.com/watch?v=Kn2UoDJOEAo

in filmul se spune asta suna la fel

 

aici ar fi varianta mai ok Edited by aliorneicev
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.