www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Piesa Noua ! (Metal , Progressive , Rock , Cam Asa Ceva)


Guest dragoscolce
 Share

Recommended Posts

Guest dragoscolce

Iata si piesa 2 :))

Ceva mai tehnica , si mai bine mixata zic eu :-?

Oricum , here it is !

Pareri si critici in comentarii :)

Multumesc ca ati ascultato ! :)

Rock On ! \m/

Searching for Silence.mp3

Edited by dragoscolce
Link to comment
Share on other sites

Guest dragoscolce

Pare un intro la o piesa , ar fi OK

dar ,cand urmeza piesa ? deci tema .vers .chorus .intermezzo ..vers ..chorus ..etc.....si outro /coda ...

te referi ce structura are ?

Link to comment
Share on other sites

Piesa nu e rea deloc, dar mixajul nu prea-mi place. In plus, incearca sa faci piesa stereo, calitatea sunetului se va imbunatati considerabil. Inainte si eu faceam totul mono (ma rog, trageam in stereo, dar se auzea mono, pentru habar n-aveam cum e cu panoramarea... na, copil nestiutor ce-am fost), si suna mixul ca vai de mama lui, cu toate trackurile alea panoramate in centru... acum am mai invatat cate ceva, si diferenta intre ce faceam atunci si ce fac acum e enorma...

 

In rest, e ok piesa. Thumbs up!!! :yay:

Edited by mike KidLazy
Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca am sa mai comentez despre sound, chiar daca nu e bun sound-ul, pentru ca intr-un post anterior de-al tau, desi nu am zis nimic ce nu isi avea locul, am fost criticat ca vorbesc fara sa am habar si am fost lasat in aer asa. Altceva este ca ti-am tot scris despre panoramare si mai demult, dar nu vad sa incerci absolut nimic din ce iti zic. Probabil te intereseaza mai mult muzica, dar nu se poate separa muzica de calitatea sunetului, niciodata. SI ai grija: chitara din spate trebuie cantata mai precis si cred ca e putin dezacordata o coarda. Si la solo-uri sa lucrezi mai mult desi aici nu prea am ce comenta, pentru ca eu nu-s cu solo-urile.

Si cand cineva zice cum a zis karpi "Pare un intro la o piesa , ar fi OK dar ,cand urmeza piesa ? deci tema .vers .chorus .intermezzo ..vers ..chorus ..etc.....si outro /coda ..." nu cred ca se refera ca nu a inteles structura piesei tale ci, probabil, ca nu ai o piesa bine structurata. Daca nu e bine e zic, astept sa fiu corectat, dar eu asa vad lucrurile. De fapt, pe ascultator nu il intereseaza ce structura are o piesa; pentru el trebuie sa sune bine si gata.

Sunt niste idei bune acolo si imi place cel mai mult riff-ul simplu de la 4:22. Spor!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.