www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Shellset Tama Superstar 5Pc Sk52Mnb


Pretul tobelor  

3 members have voted

  1. 1. Cum vi se pare pretul tobelor?

    • Exagerat.
    • Putin cam piperat pentru mine.
      0
    • Pret decent.
      0
    • Chilipir.


Recommended Posts

Se vinde urmatorul shellset

Tama Superstar 5pc Sk52MNB:

 

Drums

 

SKB22E 18 x 22 in. Bass drum

 

SKT12A 9 x 12 in. Tom

 

SKT13A 10 x 13 in. Tom

 

SKF16D 16 x 16 in. Floor tom

 

SKS55 5-1/2 x 14 in. Snare drum

 

Sunt in stare perfecta, lemnul este uscat si suna excelent. Sunt rotunde, centrate, pentru cei interesati ofer poze cu masuratori de verificare. Au fost pastrate in mediu dezumidificat si controlat termic.

Fete: Pinstripe si Coated ambasador, nu cele din poza.

Toba mare are in continuare fetele originale.

Pret : 2200 ron, negociabil.

 

Optional :

Hardware

MTH900M Tom holder

 

HH75W Hi-hat stand

 

HC73BWN Boom cymbal stand

 

HC72WN Straight cymbal stand

 

HS70WN Snare stand

 

HP200 Drum pedal

 

Brat Gibraltar cu clema prins de Kickdrum Mount.

Pret Hardware:900 Ron pentru cine il ia pe tot pachet. Nu are defecte si nici semne vizibile de uzura.

 

Optional:

Set cinele Sabian B8>

14HH (400 ron)

17Thin Crash (400 ron)

15Thin Crash (350 ron)

20Ride (400 ron)

 

Folosite, but I'm not a heavy hitter. Se vad logo-urile si toate cele. Suna excelent.

Motivul vanzarii, pentru cei interesati, este dorinta de a trece pe lemn de artar.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest freemugur

Salut, sunt interesat sa achizitionez tot setul inclusiv hardware si cinele, care este pretul final te rog, sub care nu mai poti sa cobori.

Multumesc.

 

Numele meu este Bogdan, sunt din Bucuresti, ma poti gasi la freemugur@yahoo.com, sau 0722.627.723

Link to comment
Share on other sites

Guest freemugur

Salut, iti multumesc pt. mesaje si imi cer scuze ca nu am raspuns, din pacate trebuie sa schimb gradinita fetitei mele si trebuie sa folosesc o parte din banii pe care ii aveam alocati pt. tobe. Iti spun adevarul, nu vreau sa crezi ca nu sunt serios, dar asa este, imediat ce voi suplini aceasta suma, daca anuntul va mai fi valabil o sa te contactez.

 

Multumesc inca odata pt. intelegere.

Cu stima

Bogdan

Link to comment
Share on other sites

uite, mie nu-mi place de tine.

 

Vii, propui un pret, motivezi ca "lumea nu prea are bani, dar uite, eu iti pot da atat." Corect. Am facut si eu asta. DAR NU AM PROPUS SA MI SE DEA PE DEGEABA LUCRURILE. Ori pretul pe care il oferi tu este echivalentul unui "degeaba".

De ce sa ti-o dau pe nimic? Crede-ma ca toti pe la care bati la poarta cu chestiile astea s-au gandit mai bine la sansele lor de a-si vinde sculele la preturile pe care le-au postat.

Pe de alta parte,referitor la "discountul" pe care il ceri, de 50 de ron ma duc si beau in oras bere. Ce naiba, in magazin pedala e 280 ron. E-adevarat, daca o iei de la mine nu o iei din vitrina, dar te intreb: ce se poate strica la o pedala ca asta? Eu personal nu bat de foarte mult timp, dar n-am reusit sa stric o pedala pana acum. Iar asta este nefolosita. Nu spun "e nefolosita" la misto, chiar ESTE NEFOLOSITA. A se citi "n-are decat niste praf pe ea" . Nu zgarieturi, nu nimic. Tensiunea arcului este nominala, PENTRU CA NU A FOST FOLOSITA 10 ANI ca sa i se slabeasca .. Cred ca daca cer cu 130 lei mai putin decat in magazin, pe un lucru sh, nu frizez absurdul.

 

Sincer, eu cand mi-am cumparat de pe rgc un speed cobra dublu la 1400 ron, nu am negociat aproape nimic la pret. Mi-a fost jena sa bag texte d-astea gen "si-asa stai cu ea la vanzare de 100 de ani si n-o vinzi" si alte si alte exemple. In magazin HP 200B costa 280 lei. Spune-mi,te rog, de ce as vinde-o cu mai putin de 150 RON TINAND CONT CA ESTE NOUA???? Este UN FIER, un METAL, nu se strica nici daca arunci cu el de perete. Nici macar pasla de la beater nu e patata. Ce mai, poti sa mananci spaghete cu ea.

Ultimul pret la pedala este 150 RON.

 

Asa ca prietene " Tanti Tama", nu mai incerca sa profiti de pe urma unora si a altora. Poate unii au primit pe nimic pedalele, tobele si toate celelalte. Poate unii vand chestii refurbished, facute rost moca de prin magazine din ungaria s.a.m.d., necostandu-i decat drumul. Dar unii de p-aci au platit niste bani pe niste scule pe care le folosesc din pasiune. Intamplarea a facut ca eu sa-mi iau pedala dubla si sa nu mai folosesc pedala simpla.

Hai ca ma duc sa beau o bere, de 15 roni cat costa transportul.

____________________________________________________________________________________

Edit. Initial am vrut sa sterg tot ce-am scris si sa pun un simplu "nu". Dar cred ca fac mai bine sa postez tot.

Edited by damageplan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest tanti tama

1) apreciez faptul ca din punct de vedere gramatical si al exprimarii stai bine, altfel nu m-as fi obosit sa-ti raspund.

2) dezideratul meu in viata nu este acela sa ma placi tu, in conditiile in care nici nu ne cunoastem.

3)cred ca exagerezi cand te asezi in postura de avocat din oficiu al tuturor celor de pe acest forum.

4) paginile pe care ne asternem acum parerile sunt un loc unde oamenii vand si cumpara, fara sa-i oblige nimeni, nici sa vanda, nici sa cumpere, nici cu cat , tranzactia se realizeaza doar in urma unei intelegeri, al unui acord comun.

5) daca dupa ce ai scris randurile de mai sus te-ai detensionat, nu pot decat sa ma bucur dar te informez ca eu nu am avut nicio disputa verbala cu nimeni, pe tarlaua asta, neintelegeri nici atat , doar am incercat sa negociez, lucru care nu e interzis , chiar daca te enerveaza pe tine .

6) multumesc pt timpul pe care mi l-ai acordat, scuze daca te-am deranjat cu ceva !

7) imi exprim, ca sa se stie, simpatia pt toti cei care au ca meserie sau hoby ceva legat de tobe (cand vei simti asta , vei fi mai relaxat si fara sa bei bere de 15 lei )- cred ca esti un tip ok dar iti era sete cand ai scris, te inteleg-sa vezi cum fac eu cand imi este foame !

8) asta e farmecul cand scrii pe net, poti avea curajul sa vorbesti cu oameni cu care ar fi mai greu in viata reala; numai bine !

Link to comment
Share on other sites

vorbesti tampenii, dar sa detaliez.

1. Ma bucur ca iti alegi respondetii in functie de capacitatile gramaticale. In curand, o sa ramai fara corespondenti.

2. Dezideratul tau in viata, pe forumul asta, este de a fi un fel de cioclu peste groapa de gunoi a tobosarimii.

3. Cred ca nu exagerez, tinand cont ca este topicul postat de mine.

4. Paginile pe care ne asternem acum parerile sunt un loc unde oamenii vand si cumpara, fara sa-i oblige nimeni, nici sa vanda, nici sa cumpere, nici cu ce pret, tranzactia se realizeaza in urma unei intelegeri, de comun acord. In aparenta nu e nimic gresit, dar, daca afirmatia de vanzare suna ceva de genu "vand cu 150 lei ceva care costa 300" cum ii zici chestiei care posteaza "iti dau 100 ca si-asa nu vinzi nimic" ???

5. M-am detensionat, nu ma intereseaza istoricul disputelor tale.

6. Nu e nicio problema, feel free to drop anytime.

7. Sunt ok, bem bere, dar iti *** una daca imi propui cacaturi.

8. Sincer, am in continuare probleme pentru ca vorbesc ce-mi sta pe creier. Si o sa am in continuare asemenea probleme. Dar, te anunt, satisfactiile sunt pe masura. Cel putin din punctul meu de vedere. Asa ca n-am nevoie de tine sa-mi spui ca daca te-as vedea, mi-as tine gura.

Edited by damageplan
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest tanti tama

ultimul raspuns : multumesc pt frumoasele cuvinte ; am gresit acordandu-ti un dram de atentie si te-ai urcat pe matura ; asa se intampla cand dai maimutei briciul sa se barbiereasca ( e doar o figura de stil, o exprimare plastica , deci n-o lua personal ) !!!

 

p.s. eu poate am cantat de multe ori in Constanta , prin urmare , tu fiind iubitor de muzica poate ne-am vazut dar doar dintr-un singur sens ; cine are urechi ... succes cu toba !

Link to comment
Share on other sites

Eu bat doar acasa, in propriul studio improvizat. Nu neg, valoarea imobiliara a scazut printre vecini de cand urla metalul, bat toba si zdranganesc chitara la mine in casa. Sunt prin orasele din Romania niste anonimi care sterg cu unii "faimosi" pe jos in ce priveste orchestratia, armonia, melodia si percutia. Ca sa nu mai lungim disputa, ca eu n-am nimic cu tine. Nu te cunosc, poate am fost la vreun concert de-al tau, poate chiar mi-a si placut. Habar n-am. Si nici nu vreau sa te sfatuiesc chestii. Pur si simplu, leave me be.

 

 

 

_____________________________

 

Rog sa se inchida acest topic. Multumesc frumos.

Edited by damageplan
Link to comment
Share on other sites

Guest tanti tama

considera ca ne-am impacat, desi n-am fost certati niciodata ; doar ti s-a parut ca ai ceva la adresa mea ; subscriu la treaba cu ,,faimosii '', oriunde in lume e asa ; am mai postat o data fiindca tonul tau a devenit firesc cu cineva care nu ti-a facut nimic ; multumesc pt intelegere, pace !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.