www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Corzi Groase!


Gifenrich
 Share

Recommended Posts

Salut, de o luna caut corzi ghs de 11-70 si nu gasesc absolut deloc, in general imi cumpar de la mcmusic, dar nu mai au.

In rest am sunat la magazinele ce aveau trecute pe site ca au asa ceva dar defapt nu au...

Unde doamne as putea sa gasesc!?Sau daca stiti voi o alta firma ce au corzi de MINIM 70 ultima coarda?

Link to comment
Share on other sites

Eu as avea nevoie de mai subtiri, vad ca preturile sunt mult mai jos decat in Romania. Daca impartim transportul la mai multe persoane, chiar iesim mult mai ieftin.

Cel putin la Ernie Ball, sunt preturile cu vreo 10 lei mai mici decat in Romania. Ar trebui sa ne strangem vreo 5-6 si ar fi ok transportul, la vreo 6 euro de persoana si restul de la cel care le primeste si le da mai departe, inseamna inca 6 lei prin Posta Romana. La 5 persoane, transportul ar ajunge la pretul curierului pe teritoriul Romaniei.

Edited by 'mnezãu
Link to comment
Share on other sites

Guest Nasuke

E nasol cu corzile groase. Mai ales cum eu am 7 corzi trebuie sa imi iau cate 2 seturi. Momentan am un set Elixir de 68 si o coarda de 60 luat dintru-un set dunlop zakk wylde

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Guest Nasuke

Re diez (D# G# C# G# C# F# A# D#) Avem o chitara cu 8 corzi dar sunt ritm si am acordat-o pe asta cu 7

 

Daca vrei sa auzi ai o un sample in video asta de la minutu 3:50

http://www.youtube.com/watch?v=VB4KPVMpKPo

 

Si sa imi dai si mie PM daca iti vine setu ala, ca o sa comand si eu daca vin si nu te omoara transportu :)

Edited by Nasuke
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Nasuke

Cautam magazine online nu fizice :P

 

Da si mie tot azi mi-au ajuns Ernie Ball alea

Edited by Nasuke
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.