www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

*doi* Von Zadar -Piesa Mea De Suflet!


DAN Tudor
 Share

Recommended Posts

Cand plagiezi e una,o faci (cu speranta ) ca nu afla nimeni ! altcteva e cand intrebi propietarul daca ai voie, si-i faci reclama !

Nu ?

Un video poate avea diferite coloane sonore ! Si si o coloana sonora poate avea diferite video-uri !

NU ?

no ashe !!!

Edited by DAN Tudor
Link to comment
Share on other sites

ikke det lort igen <_< uhm ...

 

Cat de greu e sa pui mana pe o camera video de *** si sa'ti filmezi trupa cantand o piesa in sala de repetitii / studio / whatever ? Ai rezolva asa macar o mica parte din multitudinea de probleme pe care le are lumea cu tine, cu voi si cu ceea ce tot incercati sa numiti muzica de ceva vreme incoace ... nu am de gand sa onorez piesa asta cu nici un play ca sa nu imi pierd inutil timp pretios din viata asa ca nu pot nici sa comentez pe marginea ei, dar ... dudes, get the fvckin' point !!!

Link to comment
Share on other sites

ikke det lort igen <_< uhm ...

 

Cat de greu e sa pui mana pe o camera video de *** si sa'ti filmezi trupa cantand o piesa in sala de repetitii / studio / whatever ? Ai rezolva asa macar o mica parte din multitudinea de probleme pe care le are lumea cu tine, cu voi si cu ceea ce tot incercati sa numiti muzica de ceva vreme incoace ... nu am de gand sa onorez piesa asta cu nici un play ca sa nu imi pierd inutil timp pretios din viata asa ca nu pot nici sa comentez pe marginea ei, dar ... dudes, get the fvckin' point !!!

Bravo !!!! esti tare ca...fularu !!!
Link to comment
Share on other sites

 

nu-nteleg

Dacă ții s-o faci pe prostul nu-i nimic, îți explic ca la grădiniță.

Ai cerut permisiunea fiecăruia dintre autorii în cauză pentru a le folosi lucrările în anumite scopuri (care?)? Ți-au acordat-o? Există undeva aceste conversații? Le putem vedea și noi, împreună cu datele de contact ale respectivilor autori, pentru a confirma eventual faptul că sunt autentice?

Link to comment
Share on other sites

Dacă ții s-o faci pe prostul nu-i nimic, îți explic ca la grădiniță.

Ai cerut permisiunea fiecăruia dintre autorii în cauză pentru a le folosi lucrările în anumite scopuri (care?)? Ți-au acordat-o? Există undeva aceste conversații? Le putem vedea și noi, împreună cu datele de contact ale respectivilor autori, pentru a confirma eventual faptul că sunt autentice?

Daca ma ruga i frumos ,ti le aratam ! Asa nu ! cine plm esti tu sa-ti arat eu ceva tie ? ce te-am intrebat io cumva sa-mi arati actele tale ?!?

Ma...io cred ca tu esti politist !

:death:

Link to comment
Share on other sites

Dar ce are toata lumea impotriva acestui Dan Tudor si formatiei pe care o promoveaza ? Din moment ce ati stabilit deja ca melodiile expuse sunt mediocre si nici la regie nu se pricep, ce mai e de spus ? Intreb, pentru ca tendinta pare a fi una de tipul "pune-i la pamant", sau cum ar spune niste personaje din desene japoneze violente inainte de a trage cu laser in dusman, "te voi distruge in totalitate".

Overkill...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mie imi place ce aud, ar trebui mentionat ca partea vizuala e realizarea altcuiva, ca sa nu se mai discute de plagiat.

 

Corect !

 

Eu i-aş propune lui Dan să nu-şi mai bată capul cu videouri sofistificicate [ :P ] pentru urmatoarea piesă... Să facă un slide cu poze de-ale lor şi va fi ok. [ Dane ! Tu eşti de vină ! Tre'ia să scrii la sfârşitul clipului "Balşoi spasiva lu' Visarionovici for the видео", mai ales că au mai fost discuţii... ]

 

Şi mie-mi place cum suna trupa... Vocalul îmi place mult, tobarul mi se pare foarte groovy ( am şi colaborat cu el la un clip ), la bass sunt tari, cu Johann acum...Chitaristul ăla, Tudor sau cum îl cheamă, mai are de-nvăţat, da' are timp că-i tânăr [ :P that's a joke ...]

 

.

Link to comment
Share on other sites

Corect !

 

Eu i-aş propune lui Dan să nu-şi mai bată capul cu videouri sofistificicate [ :P ] pentru urmatoarea piesă... Să facă un slide cu poze de-ale lor şi va fi ok. [ Dane ! Tu eşti de vină ! Tre'ia să scrii la sfârşitul clipului "Balşoi spasiva lu' Visarionovici for the видео", mai ales că au mai fost discuţii... ]

 

Şi mie-mi place cum suna trupa... Vocalul îmi place mult, tobarul mi se pare foarte groovy ( am şi colaborat cu el la un clip ), la bass sunt tari, cu Johann acum...Chitaristul ăla, Tudor sau cum îl cheamă, mai are de-nvăţat, da' are timp că-i tânăr [ :P that's a joke ...]

 

.

ma..aici e problema ;pe un forum de muzica NU se vorbestede muzica ,ci de video...

Vai...vai...

Mai nasol e ca am scris la sfarsit ce zici tu,dar daca n-ai vazut...io ce sa fac???!!!

Cat despre sfaturi ,nu accept,dela cineva care nu vb de muzica si nu vede bine !

Sorry.............

Link to comment
Share on other sites

... am scris la sfarsit ce zici tu,dar daca n-ai vazut...io ce sa fac???!!!

Cat despre sfaturi ,nu accept,dela cineva care nu vb de muzica si nu vede bine !

Sorry.............

 

După cum ai văzut, nu sunt singurul care n-a observat ce zici tu, chiar daca ai scris la sfârşit acolo ceva cu "thanks...film..."... Aşa că, ori nu mai ceri sfaturi deloc atunci, ori pui linkuri audio de pe soundcloud !

 

Vezi ? Eşti lipsit de tact, nu te supăra ! Dup-aia deschizi topic, în care întrebi dacă numele trupei e de vina că ai ghinion...

 

.

Link to comment
Share on other sites

După cum ai văzut, nu sunt singurul care n-a observat ce zici tu, chiar daca ai scris la sfârşit acolo ceva cu "thanks...film..."... Aşa că, ori nu mai ceri sfaturi deloc atunci, ori pui linkuri audio de pe soundcloud !

 

Vezi ? Eşti lipsit de tact, nu te supăra ! Dup-aia deschizi topic, în care întrebi dacă numele trupei e de vina că ai ghinion...

 

.

Si io ce vina am ca nu observi ? am cerut vre-un sfat aici ?

ghinion ? :) aici zici bine,tu esti ghinionu meu ! :wee:

dispari !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.