www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ajutor Pickguard


Guest Malphas Hellfire
 Share

Recommended Posts

Guest Malphas Hellfire

Salut,sunt posesorul unei chitari Aria Stratocaster si de ceva timp ma tot bate gandul sa imi schimb Pickguardul.Nu de alta dar vreau sa ii dau un aspect mai personalizat."Geniala idee" e in felul urmator: sa pun in loc de pickguardul care e acum pe chitara,un pickguard din metal.Metal care arata cam asa :

62858120_1-Pictures-of-Embossed-Metal-Sheets-and-Galvanized-Roofing-panels-and-corrugated-metal-roofing-Chennai.jpg

 

Acum,chestia asta imi trezeste niste curiozitati.

1: Este posibil? in sensul poate sa imi afecteze dozele si/sau sunetul chitarii avand in vedere ca e din metal?

2: Exista vre-un loc de unde se poate cumpara o astfel de foaie de metal?

3: Cam la ce pret se invarte o astfel de placuta?

Edited by Malphas Hellfire
Link to comment
Share on other sites

Salut,sunt posesorul unei chitari Aria Stratocaster si de ceva timp ma tot bate gandul sa imi schimb Pickguardul.Nu de alta dar vreau sa ii dau un aspect mai personalizat."Geniala idee" e in felul urmator: sa pun in loc de pickguardul care e acum pe chitara,un pickguard din metal.Metal care arata cam asa :

62858120_1-Pictures-of-Embossed-Metal-Sheets-and-Galvanized-Roofing-panels-and-corrugated-metal-roofing-Chennai.jpg

 

Acum,chestia asta imi trezeste niste curiozitati.

1: Este posibil? in sensul poate sa imi afecteze dozele si/sau sunetul chitarii avand in vedere ca e din metal?

2: Exista vre-un loc de unde se poate cumpara o astfel de foaie de metal?

3: Cam la ce pret se invarte o astfel de placuta?

Nu afecteaza dozele, ba chiar ecraneaza daca o legi la masa. Gasesti la Artsani...Mi-am luat eu pentru Firewall-ul de la motor pentru broscuta, dar e mare si modelul e mare; am dat vreo 75 de ron.

Dar cu ce vrei sa o tai? ca e dintr-un aluminiu mai groscior...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Malphas Hellfire

Multumesc mult pentru reply-uri.

 

Dar cu ce vrei sa o tai? ca e dintr-un aluminiu mai groscior...

gasesc eu cu ce sa o tai :))
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.