www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Autoturism Automatic


Recommended Posts

problema este foarte simpla:

am doua autoturisme si sunt fan Gibson.

sunt dispus sa renunt la acest util autoturism numai in cazul unei propuneri de schmb cu un model deosebit de Gibson eventual cu un stack Orange.

sper ca am inlaturat orice suspiciune si discutii contradictorii.

astept propunerile voastre de schimb !

Link to comment
Share on other sites

Spui ca e inmatriculata in ro .. dar eu vad numar de germania .. acum sunt 2 variante : 1 vrei sa o dai pt ca acusi se aproba legea i n care nu ai voie sa stai prea mult in tara cu numere straine si mai bine incerci sa scapi de ea .. 2 pozele nu sunt cu masina

 

Imi cer scuze daca gresesc :) eu imi doresc sa iti gasesti chitara care vrei :) spor la schimb :):yay:

Edited by Alin1207
Link to comment
Share on other sites

Masina cu valoarea de 500 euro la schimb cu un gibson deosebit...??? very funny :w00t:

 

Hai ca pare ok. Eu zic ca e intre 700 si 1000 euro valoarea, cam asa am vazut ca se dau. Se gasesc Gibsonuri la valoarea asta, dar nimic special. Nu pare lovita, daca merge ok, merita, mai ales ca e si inmatriculata.

Daca proprietarul zice ca e inmatriculata, cel mai probabil e. Ca a facut poze cand a prins o zi cu soare la picnic si atunci era pe Germania, e partea a doua.

 

Ce nu-mi place la ea e motorul spalat.

 

Am mers cu un de-asta si se conducea ok.

Link to comment
Share on other sites

Marca: Peugeot

 

Model: 309 GL Automatic

 

 

Cutie viteze: automata

 

Kilometraj: 145000

 

Fabricatie: 1989

 

Motorizare: benzina1,6

 

Norma poluare: euro1

 

 

Referitor la ochelari..as fi tare bucuros sa vad cum clipesti cand vezi 500 euro pe dansa..probabil in curand.. :drinka:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

am impresia ca tu esti Petrica mai lipseste sa apara pe aici si Lupu.

daca te documentai putin aflai ca numai valoarea unui voucher ptr programul RABLA la REMAT ptr. un autoturism predat in cea mai jalnica stare este 3800 lei ( 820 euro la cursul BNR ).

revin si subliniez ptr.tine si altii : masina este in stare perfecta de functionare !

Link to comment
Share on other sites

Salutare..in primul rand ar fi corect sa recunosti si faptul ca un voucher pe piata neagra nu valoreaza m-ai mult de 1200-1500..si ai nevoie de 3 astfel de vrajeli ale comunistilor imbracati frumos documentati pe hotiii prostind lumea..(pt a cumpara o masina de la....)

Din tot ce ti-am scris nu intelege gresit sau cu rautate din partea mea,insa ar fi corect sa informezi corect publicul despre ce anume si cum stau lucrurile...Succes la....ce-o fi!!!!! Salutare.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu ai nevoie de 3. 3 e numarul maxim de vouchere pe care le poti folosi, dar poti folosi si unul singur. Acum pretul este intre 1500 si 2000. Aia nu e piata neagra. Ai voie sa instrainezi, legal, voucherul.

In orice caz, pretul cu care vinzi ceva este diferit fata de cel cu care o evaluezi in cazul unui schimb. De ce? Schimburile se fac atunci cand exista nevoia de acel ceva din partea ambelor parti. De exemplu, unul care se chinuie sa-si vanda chitara pentru a-si lua o masina, poate va fi interesat de anuntul asta. Evaluarea de 1200 de euro mi se pare cam mare. Pana in 1000 de euro, nu. Motivele sunt diverse. Avand in vedere anul de fabricatie, este cam greu de gasit piese.

Acum, sincer, masina lui arata de 10 ori mai bine decat asa ceva, si neinmatriculata. Daciile 1310 de prin anul ala, se dau cu vreo 500 de euro. Si scuza-ma, e diferenta intre Dacia si Peugeot. Daca mai pui pe hartie cat a dat pe sistemul audio si baterie, ajungi lejer la 300 de euro.

Link to comment
Share on other sites

Proprietarul spune cum ca ar fi fost evaluata la 1200 euro 1 la mana..2 a ajuns la pescuit tractata? (ciarligul de remorcare in bara fata se vede in poze) 3.nr de germania.

In linkul urmator ve-ti vedea de fapt cat cere pt acest superb auto cu boxe muzica si baterie noua..http://www.tocmai.ro/peugeot-309-gl-automatic-4100644.html

Link to comment
Share on other sites

Da mai, vanzare. Dar ti-am spus, pentru schimb, mereu, se evalueaza mai mult. Masina nu poti s-o trimiti prin curier. Nu vad ce ar rezolva daca ar minti in legatura cu functionarea sau cu numerele.

Mi se pare aiurea atitudinea asta, tinand cont ca suntem pe un forum la care absolut toate chitarele vandute sunt "intonate perfect, griff perfect, fara fretbuzz, taste ca noi". Pe alea ti le trimite prin curier si te trezesti ca nu este chiar cum era in anunt. Nu stiu, ai ceva de impartit cu initiatorul topicului? Un trade mai vechi, o problema nerezolvata, ceva? Nu mi se pare nimic ciudat, nici privitor la pret, nici la descriere. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Proprietarul spune cum ca ar fi fost evaluata la 1200 euro 1 la mana..2 a ajuns la pescuit tractata? (ciarligul de remorcare in bara fata se vede in poze) 3.nr de germania.

In linkul urmator ve-ti vedea de fapt cat cere pt acest superb auto cu boxe muzica si baterie noua..http://www.tocmai.ro/peugeot-309-gl-automatic-4100644.html

Desi greseste .. nu trebuie sa fi iasa rau .. carligul de tractare poate pur si simplu sa fie acolo .. dar cu evaluarea ai dreptate ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.