www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Program de creat muzica -orga


Recommended Posts

"Band in a Box" imi vine acum in minte. Nu te speria de interfata programului.. ai rabdare si ai sa descoperi foarte multe lucruri interesante in el. Iti recomand acest soft fiindca inteleg din mesajul tau ca vrei sa te folosesti de tastatura calculatorului... Desigur... poti sa folosesti si o claviatura legata prin midi de placa ta de sunet. Bafta!
Link to comment
Share on other sites

"Band in a Box" imi vine acum in minte. Nu te speria de interfata programului.. ai rabdare si ai sa descoperi foarte multe lucruri interesante in el. Iti recomand acest soft fiindca inteleg din mesajul tau ca vrei sa te folosesti de tastatura calculatorului... Desigur... poti sa folosesti si o claviatura legata prin midi de placa ta de sunet. Bafta!

 

ms mult pentru program. ii foarte interesant dar eu nu folosesc toate bunatatile din el. M-am gandit la u program mai simplist care are numai orga .exemplu: ca si programul care lam pus la attachment dar sa aiba mai multe facilitati.

Orga__La_Tastatura_.rar

Link to comment
Share on other sites

Corect Karpi... nu stiam ca se poate folosi si cu tastatura calculatorului.. am crezut ca se actioneaza doar midi.

 

tot native instrument are si REACTOR ...modular synth ..se poate construi aproape orice fel de synth emulat soft si la fel se poate folosi si claviatura PC .Poti folosi preseturile model si ai suficiente "tonuri" si tipuri de orgi ,pad , synth ..rezonatoare cu generator de zgomot etc...

Link to comment
Share on other sites

Guest W:W:JigSaw

Am cautat pe net free download pt orga...program de creat muzika de pe tastatura...si n-am gasit :)

Vreau si eu un site concret de unde pot face donwload...plzz chiar am nevoie de program :)

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

cauta si tu Native Instruments B4... sau mai bine nu vrei sa cumperi un controller MIDI ? Iti dau eu unul ieftin...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

s-a zis mai sus de kvr audio.. ei mentin o lista cu toate vst-urile cunoscute si programele care le pot folosi

pe lg asta daca vrei ceva tip General Midi incearca un Bandstand de la native instruments (nu e free)

 

cand am de testat vst-uri folosesc un aodix mai vechi (e dragut dar cred ca poti gasi si mai bine acum)

 

in orice caz nu poti canta mare lucru din taste.. cand ai ocazia cumpara-ti un controller midi :/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...
Guest jameshetfield
caut un program tip orga pe care pot sa cant la tastura. am o versiune dar nu leaga notele. sugestii? :) ms

 

Stiu o versiune de pian electric care se poate descarca de pe net si anuime electric piano 2.5 sau KB piano

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.