www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Donatii Muzicale Pentru Un Copil Orfan, Participant In Tabara De Chitara


Guest arosulescu
 Share

Recommended Posts

Guest arosulescu

Dupa cum stiti foarte bine, eu si Iarina suntem profi in cadrul unei tabere de chitara la Ramet.

 

http://www.tabarachitara.ro/

 

Anul trecut, firma GUITARSHOP a sponsorizat un loc pentru un copil dintr-un centru de plasament, oferindu-i si o chitara.

Cristi Lacatus este copilul care a beneficiat de acest ajutor.

 

Anul acesta, o persoana sub anonimat ii ofera din nou sansa de a participa in tabara.

 

Robert Carzon, urmand exemplul de mai sus, ii ofera un cadou. Il las pe Robert sa intre si sa ne spuna ce anume doneaza.

 

Daca pe acest forum mai sunt oameni care au diferite lucruri care nu le mai sunt de folos si pe care ar dori sa i le ofere lui Cristi, ii rog sa intre la acest topic.

 

Puteti avea toata increderea ca lucrurile vor ajunge la destinatar si nu in alta parte.

 

Va multumim in numele lui Cristi.

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

multumesc Andrei pentru ocazia de a face pe cineva fericit. M-am hotarat sa donez niste lucruri care imi stau degeaba in casa si ma gandesc ca poate cineva se poate bucura de ele. Sper sa se mai gaseasca cineva pe aici sa ajutam o persoana care nu are posibilitati. Eu am sa donez:

un cub de chitara Squier SP-10

un sistem 5.1 genius

3 pedale: 1 danelectro distors, un behringer OD-400 si o pedala de volum-wah bespeco.

pedalele sunt fara alimentator. poate ajuta careva si cu alimentatoare de 9v

Edited by bellzebut
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

waw ... chiar nu stiam ca donezi atatea lucruri... iti multumim foarte mult.

 

Hai sa vedem daca cineva doreste sa ofere un alimentator sau altceva.

 

Ca sa fie clar de la inceput, transportul se va efectua prin posta si se va plati de catre donator....

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

colegul nostru Ramurel ofera:

un Varigrip.

un alimentator de 9 V

un cablu Ibanez de 3 m

un acordor Korg CA-1

 

ii multumim foarte mult. Oricine mai doreste sa scape de diferite kestii de prin casa...o poate face in contul lui Cristi care cu siguranta se bucura pentru orice lucrusor.

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

Anul trecut Cristi a compus o piesa cu niste versuri care ne-au cam lasat masca pe toti. Vi le-am aratat si voua la acel moment.

 

Le postez din nou NU pentru a va sensibiliza sau pentru a face o telenovela din viata unui om...sper sa nu ma banuiasca cineva de asa ceva, ci pentru ca exprima o anumita realitate instalata in fiinta unui om.

 

Nu-i uşor să fii părinte

Să ai grijă de copii

Nopţi de-a rândul nedormite

Şi probleme zi de zi

 

Refren:

El te-aşteaptă-n prag râzând

Când te-ntorci seară de seară

Un copil e-o bucurie

La fel ca o chitară

 

Un copil îţi poate-aduce

Când te uiţi în ochii săi

Mângâierea cea mai dulce

Chiar de anii-ţi par mai grei

 

text : Cristi Lăcătuş

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

foarte tare...asa e... el ne-a spus ca este o piesa pe care o canta la orfelinat... noi nu am insistat si am tras concluzia ca sunt ale lui... Se pare ca nu sunt decat intr-o mica masura. Nu o sa insistam pe chestia asta pentru ca nu este foarte relevan in contextul lui. Noi am fost de vina ca nu am insistat sa cautam adevartul autor...

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

eu ma bucur ca ai facut-o pentru ca nu stiam de acest text.... in acelasi timp ma bucur ca el a reusit sa puna macar putin de la el. Deci nu este nicio problema.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest arosulescu

Cadourile au ajuns la Cristi. S-a bucurat enorm. Binefacatorii au fost Robert Carzon si Calin Rotuna. Le multumesc in primul rand in nume personal, dar si in numele echipei.

 

La final a compus, impreuna cu Iarina, o piesa pentru cainele lui Negrutu, pe care l-a calcat masina... drama totala...:

 

Am un prieten foarte bun,

Negrutu se numeste,

Stiu c-o sa para prea ciudat,

Dar canta si vorbeste;

 

Mananca numai din burduf

O branza atat de buna

Si are-n coada, greu sa crezi,

Covrigi pentru o luna.

 

Refren:

Negrutu, Negrutu, nu este om mai bun,

Negrutu, Negruti mai vreau ceva sa spun

 

Negrutu, Negrutu, nu este om mai bun

Negrutu, Negrutu, mai vreau ceva sa spun

 

 

Mai vreau sa spun acum ceva,

Povestea lui intreaga:

Era un caine alb, dar a

Cazut in Marea Neagra.

 

 

Si intr-o viata din trecut,

I-a spus lui o furnica,

Avea tot gheare si mustati,

Dar se numea pisica.

 

Refren:

Negrutu, Negrutu, nu este om mai bun

Nrgrutu, Negrutu, atat am vrut sa spun

 

Negrutu, Negrutu, nu este om mai bun

Nrgrutu, Negrutu, atat am vrut sa spun

Link to comment
Share on other sites

Versurile de la strofe imi par copiate dupa Cristale - "Lăsaţi copiii să meargă la El" din albumul "Cu ochi de copil"

 

Aici gasiti versurile postate in 2006 http://www.resursecr...sa-mearga-la-el

Nu cred ca este cineva care doreste sa testeze,sa probeze sau sa autentifice de unde si cum s-a inspirat . Cel mai important este sentimentul acestui copil care a visat si probabil inca viseaza ,...la o familie.

Asta am inteles imediat din versurile care sunt scrise aici.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

sigur ca nu conteaza... Concordis a vrut sa fim corecti pana la capat si bine a facut. Nu cred ca s-a simtit cineva lezat in vreun fel. Asa cum am mai explicat, Cristi nu a spus explicit ca el a compus versurile ci doar asa am tras eu concluzia...gresita iata. Pentru versurile cu Negrutu bag mana in foc ca sunt compuse de Iarina si de el in timpul orelor de chitara din tabara. Dar, asa cum ai spus foarte bine draga GGG, si daca s-ar dovedi contrariul tot nu ar conta pentru ca aici am subliniat alte aspecte. :)

 

Apoi noi trecem si printr-o psihoza a plagiatului si probabil de aici se explica o atentie sporita in directia asta...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.