www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Invata Sa Canti Jazz La Chitara, In Curand La Mc Music


Guest arosulescu
 Share

Recommended Posts

Guest arosulescu

ei...multumesc pentru ca ma apreciezi macar la chitara.

 

Despre ras... nu cred ca trebuie sa aduc justificari... cant sau compun exact asa cum imi place mie...ar fi culmea sa cant cum iti place tie... cred ca iti dai seama ca ar fi destul de greu. Atunci cand tu (sau altcineva) te vei deschide intr-atat incat sa faci publice unele creatii ale tale vei vedea ca la o asemenea abordare de genu "asta nu e reprezentativ" sau "asta e arta?" iata ce intrebare dificila mi s-a adresat ca si cum respectivul este depozitarul artei absolute sau ... "e jale mare" nu poti decat sa ramai oarecum indiferent. Nici nu cred ca as avea curajul sa ii transmit unui om, care produce ceva muzical, un mesaj in asemenea termeni... Eventual as spune "poate ar fi bine sa" sau "nu incerci si varianta fara chestia asta?"... Cred ca felu asta de a vorbi (de "Gica duru") nu ne aduce nimic bun. Dar , desigur, te mai enervezi ...iti mai scapa un alta ... mi s-a mai intamplat si mie recunosc. As vrea totusi sa fim prieteni pe acest forum si sa ne vorbim unii altora in termeni mai cordiali ... zic si io... Ce ar fi acum sa iti raspun si eu " ce tot vorbesti ma acolo? vai de capu tau...habar n-ai ...mai asculta muzica...Pune aici un album compus si cantat cap coada de tine sa vedem ce stii ". Cred ca ar fi destul de stupid din partea mea...

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

ba da...am sa tai ...sigur... chiar ma bucur ca putem vorbi despre asta. Nu mi-am dat seama ca e asa tare...multam de sfat. :)

 

piesa e facuta mai de mult si nu stiu daca mai am proiectul ... dar cu prima ocazie cand dau de el trag rasu ala mai jos...nu e bai.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ba da...am sa tai ...sigur... chiar ma bucur ca putem vorbi despre asta. Nu mi-am dat seama ca e asa tare...multam de sfat. :)

 

piesa e facuta mai de mult si nu stiu daca mai am proiectul ... dar cu prima ocazie cand dau de el trag rasu ala mai jos...nu e bai.

 

Cum sta cu cartea ? Cand apare ? ( scuze daca a aparut deja si eu sunt de pe luna si nu stiu nimic :banana5: )

Link to comment
Share on other sites

Daca doritorii facem comada platita in avans nu te-ar ajuta la tiparit?

Ai solicitat si de la consiliul judetean sprijin, ca pentru cultura mai aloca si ei fonduri? Stiu caz clar, ca i-am fost referent stiintific la carte.

Astept materialu' cu portofelu deschis :D

 

Intre timp i-am facut reclama si pe Facebook, sa stie lumea la ce sa se astepte ;)

Edited by transilvanpop
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
  • 2 weeks later...

se poate face vreun comentariu de catre o persoana care a cumparat- o? e permis asa ceva?

 

ma refer si la modul in care sunt spuse lucrurile acolo deoarece pe unele carti te uiti lung desi sunt pline de informatii.adica poti intelege gresit . autorul din discutie se exclude! Se baga cineva? Eu sunt mai greu de cap si vroiam o explicatie mai clara si mai la obiect.

Edited by aliorneicev
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.