• Announcements

• Cosu

Noul RGC.ro   21/04/17

RGC.ro ruleaza acum cea mai noua versiune a Invision Power Board. Versiunea anterioara a Invision Power Board nu mai primeste actualizari de scuritate, acesta fiind motivul principal pentru care am facut upgrade-ul. Functionalitatile cu care sunteti obisnuit ( chatul, sistemul de feedback/rating pentru tranzactii) sunt in continuare functionale dar e posibil ca modul prin care pot fi accesate sa fie usor diferit.   O parte din datele stocate in baza de date trebuie reprocesate si este posbil ca unele informatii sa nu fie imediat disponibile (ratinguri, mesaje private, semnaturi). Reprocesarea va dura aproximativ o zi.   Va rugam sa ne semnalati daca intampinati probleme in a utiliza siteul aici: Cateva modificari/noutati La adaugarea de feedback pentru o tranzactie este necesar sa mentionati un topic. Topicul introduce tastand in casuta aferenta titlul si apo selectand topicul respectiv. In postari se poate folosi caracterul @ urmat de numele unui utilizator pentru a atrage atentia utilizatorului respectiv. In functie de setari, utilizatorul va primi o notificare sau un email. Functia Activity Stream (https://forums.rgc.ro/discover/?do=create) permite crearea de cautari personalizate (topicuri create, postari recente etc).   Va multumim pentru intelegere!   RGC.ro  
mike_KidLazy

<Mike_Kidlazy>

488 posts in this topic

Revin cu niste topaiala si niste dat din cap dupa ce-am disparut ca magaru-n ceata o buna bucata de vreme. Enjoy (or not)!

6 people like this

Rog sa remarcati aceiasi papuci mai sus amintiti :)... Cred ca deja fac parte in recuzita <mike_KidLazy>, alaturi de masca :biglaff:...

Enjoy (or not)!

Edited by mike_KidLazy
2 people like this

Rog sa remarcati aceiasi papuci mai sus amintiti :)... Cred ca deja fac parte in recuzita <mike_KidLazy>, alaturi de masca :biglaff:...

Enjoy (or not)!

Отличная работа!

1 person likes this

Dupa mai bine de un an de pauza de la ultima mea compozitie proprie si dupa aproape o jumatate de an de lucru, ies si eu in sfarsit la rampa cu o noua piesa proprie, intitulata "Euphoria". Sper sa va placa si voua macar pe jumatate cat imi place mie :). Enjoy (or not)!

9 people like this

:rock:

Mulțumesc frumos :)!

P.S.: la insistențele unor persoane mi-am creat o pagină de muzician (deși consider că nu merit o asemenea titulatură :)), așa că dacă interesează pe careva zdrăngănelile mele pe "A**book", mă puteți găsi aici:

https://www.facebook.com/mikekidlazy2016

P.P.S.: ce mă enervează că intru în Tapatalk și la topicul meu apare poza aia cu Guță... omg... :trosc::)

Cum imi place cateodata sa bag chitara si/sau bass peste unele piese, m-am  prostit un pic cu bassul pe melodia asta. E de departe cel mai ciudat cover pe care l-am facut pana acum, mai ales ca nu e genul meu de muzica, but for some reason, suna chiar misto piesa, asa ca mi-am zis: "de ce nu?" :)

Enjoy (or not)!

3 people like this

Pana la urma a fost cam fail cu "Stepping Stone", dar ata ete, mergem mai departe, si cu bune, si cu rele. Revin la "rusoaicele" mele for the time being :).

Enjoy (or not)!

2 people like this

Inc-o vechitura de prin iunie. Rog sa remarcati nelipsitii papuci de rockstar :). Hai, sa curga cu (dis)like-urile :biglaff:!

Enjoy (or not)!

2 people like this

Las si eu aici ruseasca asta mai veche, de prin august. Dupa ce ca solo-ul ala mi-a iesit ca un :cur:, la sfarsit m-au apucat pandaliile si am stricat si mai tare piesa. Enjoy (or not)!

Edited by mike_KidLazy
3 people like this

Ia sa vedem daca mai tine careva minte chitara asta :)

Enjoy (or not)!

P.S.: aveam si aici papucii aia in picioare, numai ca n-au mai intrat in cadru :biglaff:.

Edited by mike_KidLazy
2 people like this

Chit ca-s offtopic ca naiba, las si eu asta aici. I was high on my guitar si ma dadeam mare prin casa. Fara cablu in chitara. Ahem :P:D.

2570wmo.png

Nu stiu cum naiba isi acordeaza baietii astia chitarele, but I've had quite a hard time trying to get in tune with the song. Nici la 442 Hz nu suna ca lumea. In fine... inca o zdranganeala de prin august.

Enjoy (or not)!

2 people like this

Coverul asta are o poveste chiar interesanta: acum vreo doi ani, daca nu chiar mai mult, am incercat sa cant piesa asta pe Squier, in Drop D. M-am tot chinuit eu sa invat notele dupa ureche, sa vad cum se canta etc, numai ca mi se parea super complicat de cantat din cauza notelor alora de pe strofe... am abandonat cursa, am zis ca incerc altadata... si a tot trecut timpul, si-mi tot cadeau ochii pe ea cand ma uitam in lista mea de coveruri pe care vreau sa le fac, si de fiecare data strambam din nas, la modul: "naaaaaaah, not now" :).

Cand mi-a venit Ibanezul inapoi, fiind inca acordat in standard, am zis: ia hai, ma sa incerc, si daca nici de data asta nu-mi iese, ma dau batuta si n-o mai cant niciodata. Eh, nu stiu cum s-a intamplat ca nu mi s-a mai parut chiar asa de rocket science (si nu cred ca a fost din cauza ca as mai fi avansat eu cu tehnica intre timp, pentru ca din pacate nu m-am mai axat pe studiu de foarte multa vreme). Am luat-o usor, cu metronomul, pana am reusit s-o cant cursiv, and that was it. Maybe it was the guitar, trebuia neaparat sa am Ibanezul to make it happen :lol:

In orice caz, pentru mine a fost blast. Sper sa va placa si voua :D. Enjoy (or not)!

2 people like this

Piesa asta nu era in program, dar mi-a aratat-o un tip pe vkontakte (un fel de facebook al rusilor), si s-a intamplat sa-mi placa atat de tare, incat am zis sa-i trag un cover. Si l-am tras :P. Cu ocazia asta m-am intors iar la originile mele muzicale :). Piesa n-are niciun pic de chitara in ea, toata zdranganeala imi apartine in totalitate :).

Enjoy (or not)!

Edited by mike_KidLazy
1 person likes this

Eu tot nu m-am prins care-i treaba cu lerul asta... pana la urma lerul mai e ler, sau nu mai e ler? :) Doesn't matter after all, I guess...

Hai sarbatori fericite si la multi ani tuturor! :beerchug: Si, bineinteles, enjoy (or not)!

6 people like this