www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

<Mike_Kidlazy>


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Remake la un cover pe care l-am facut cu mai bine de 10 ani in urma... sper sa faca macar pe jumatate cate view-uri are versiunea anterioara, care din pacate arata si suna execrabil (dar na, atata puteam pe vremea aia):

Las aici si varianta veche in case anyone is interested in making a then vs now comparison. Enjoy (or not)!

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Si amu hai si cu una mai de dat cu capu' de pereti, asa... dar nu foarte rau :) . Cover la "One Good Reason" de la Celldweller. La o prima vedere poate parea ceva complet obscur (desi... cumva ar putea fi considerat si asa, intr-o oarecare masura), insa pentru cunoscatori, Instrumentalul de la piesa asta a fost inclus pe soundtrack-ul pentru NFS Most Wanted (2005). I had some good times playing that game back in the day... and now, many years later, I had a good time playing the song :) . Si acum, gata cu palavrageala. Enjoy (or not)!

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ca tot e azi (inca) 1 Decembrie, am zis sa mai fac o data un cover la piesa asta. Prima oara am cantat-o acum vreo 10 ani intr-un collab video cu userul James D. Trunks, dar acum, looking back, mi se pare ca mi-a iesit atat de prost incat mi-am zis ca I have to do it justice. Ce-a iesit la "dubla 2", se poate vedea mai jos. Enjoy (or not)!

P.S.: Pentru nostalgici, las aici si varianta din pleistocen, aka de acum 10 ani. Hai ca am mai crescut oleaca de atunci si pana acum :P .

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Desi piesa asta n-are prea multa zdranganeala in ea, si mai mult dau din cap aici decat sa cant efectiv, totusi "Nobody's Listening" ramane una din cele mai underrated piese de la Linkin Park, IMHO. Asa ca m-am hotarat sa fac un remake la coverul meu vechi din 2013 pentru piesa asta, iar tura asta pe langa chitara am adaugat si bass, ca sa reduc din "momentele de stat degeaba".

 Si in caz ca are careva chef sa vada diferentele then vs now, las mai jos si varianta initiala, din 2013. Enjoy (or not)!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Si iata ca am ajuns si la ultimul cover pe 2023. Multora probabil nu le va placea piesa, dar pentru mine personal inseamna mult, asa ca m-am hotarat intr-un final sa o "cover-uiesc" si pe asta, because why not. So here's my take at "Nobody's Home" by Avril Lavigne. Cu un mic solo humble pe care l-am indesat la final, just for fun. Enjoy (or not)!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Acum ceva vreme, la sugestia unui subscriber, am inceput o serie de video-uri cu track-ul izolat de chitara din coverurile mele, insa nu cu taburi si metronom care ticaie in background, ci cu tobe programate. Unele, de acel subscriber, altele, chiar de mine. Nu mai tin minte daca le-am aruncat cumva si aici, but there you go, asta e ce am scos pana acum, in ordine cronologica. Vor mai urma, cu siguranta, si altele pe parcurs. Enjoy (or not)!

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Din lipsa de timp, n-am mai reusit sa pun coveruri noi in ultima vreme, ci am tot reciclat vechituri de pe canal. But now I'm finally back with some new 💩, acum sper sa ma si tina. Enjoy (or not)!

P.S.: feel free to laugh at the fact that I'm tapping with my index finger... the middle one was already sore from all the previous ~1,500 takes 😆

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Acum ceva vreme un subscriber mi-a zis de piesa asta ca sugestie de cover. Habar n-avusesem de ea pana atunci, but I was curious enough to check it out. N-am idee ce zic baietii aia acolo in versuri but as a NuMetal fan the song got me hooked up instantly, asa ca n-a mai contat :). Prin urmare am adaugat piesa asta pe lista mea interminabila de "songs to cover before I die" 😛 , si uite asa am ajuns noi sa cantam si NuMetal ucrainean :) . Ladies and gents, here's my guitar cover of "Самознищення" by ТОЛ. Enjoy (or not)!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Way back in 2013 (adica undeva in pleistocen :) ) am inregistrat si scos un prim cover la aceasta piesa. Pe vremea aia imi placea super mult si eram chiar mandra ca facusem video-ul ala, dar cu timpul, pe masura ce mi-au crescut si calitatea audio si video, cumva, a inceput sa-mi placa din ce in ce mai putin. Prin urmare mi-am pus in gand acum cativa ani sa refac coverul asta, insa nu stiu cum s-a intamplat ca n-am gasit niciodata timp pentru asta so I ended up postponing the whole thing over and over again. Dar anul asta mi-am promis ca ma ocup serios de remake, si uite ca in sfarsit am reusit sa-l scot fix azi, de 8 Martie, ca tot e vorba despre mame in piesa. Cum am zis si la inceputul video-ului, doresc sa dedic acest cover mamei mele si tuturor mamelor de rockeri din lume. La multi ani mamelor noastre dragi! Sa ne traiasca, sa fie sanatoase si fericite!

Enjoy (or not)!

P.S.: las aici si versiunea anterioara a coverului (l-am postat tot in topicul asta acum 11 ani, cand l-am facut, dar o mai fac o data) pentru cei care sunt curiosi sa faca o comparatie then vs now fara sa mai fie nevoie sa scrolleze nspe mii de pagini de topic in spate :P :
 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.